Polska znów bez gola! Fatalna seria trwa

Na bramkę reprezentacji Polski czekamy od 8 października 2017 roku. Od meczu z Czarnogórą, przez 273 minuty podopieczni trenera Adama Nawałki nie strzelili gola. Ta sztuka nie udała się im w meczach z Urugwajem, Meksykiem oraz Nigerią.

Po raz ostatni przed tą fatalną passą bramka dla reprezentacji Polski padła w 87. minucie meczu z Czarnogórą (4:2) w eliminacjach mistrzostw świata rozegranym na PGE Narodowym w Warszawie. Było to trafienie samobójcze Filipa Stojkovicia. Dwie minuty wcześniej gola dla gospodarzy strzelił Robert Lewandowski.

Później był remis 0:0 z Urugwajem (10 listopada, Warszawa), porażki 0:1 z Meksykiem (13 listopada, Stadion Energa Gdańsk) oraz 0:1 z Nigerią (23 marca 2018, Wrocław). Warto jednak podkreślić, że w ostatnim z wymienionych spotkań arbiter nie uznał bramki gospodarzy, choć piłka minęła linię bramkową.