BM Slam Stal lepsza w Szczecinie. Świetny Johson

Aaron Johnson rozegrał kolejne świetne spotkanie i poprowadził BM Slam Stal Ostrów Wlkp. do zwycięstwa nad Kingiem Szczecin 82:77 w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny grały w rytmie kosz za kosz. Kontuzji ręki dość szybko doznał Adam Łapeta, ale po akcji 2+1 Mateusza Kostrzewskiego to właśnie BM Slam Stal prowadziła 19:14. King szybko doprowadził do remisu, a po trafieniu Martynasa Paliukenasa wygrywał po 10 minutach 23:19. W drugiej kwarcie kibice znowu mogli zobaczyć sporo ciekawych ofensywnych akcji - drużyna będąca aktualnie na prowadzeniu zmieniała się właściwie co trafienie.

W końcówce pierwszej połowy skuteczny był Darrell Harris i dzięki temu to ekipa trenera Mindaugasa Budzinauskasa prowadziła 44:43. Trzecia kwarta była bardzo podobna do poprzedniej. Po trójce Pawła Kikowskiego gospodarze mieli cztery punkty przewagi i długo ją utrzymywali. Zmieniał to niezwykle szybki Aaron Johnson - dzięki niemu to goście prowadzili 63:61. Również w czwartej kwarcie widzieliśmy bardzo wyrównane widowisko. Na trochę ponad minutę przed końcem dzięki akcji Marca Cartera BM Slam Stal prowadziła dwoma punktami. Później trafił jeszcze Aaron Johnson, a goście zwyciężyli 82:77.

To był setny mecz BM Slam Stali w koszykarskiej ekstraklasie od momentu powrotu w 2015 roku.

King Szczecin - BM SLAM Stal Ostrów Wlkp. 77:82 (23:19, 21:24, 17:20, 16:19)

King Szczecin: Paweł Kikowski 19, Tauras Jogela 14, Darrell Harris 12, Carlos Medlock 10, Łukasz Diduszko 6, Kyle Benjamin 6, Sebastian Kowalczyk 5, Martynas Paliukenas 5

BM SLAM Stal Ostrów Wlkp: Aaron Johnson 25, Nikola Markovic 11, Marc Carter 10, Mateusz Kostrzewski 10, Adam Łapeta 6, Łukasz Majewski 6, Tomasz Ochońko 4, Jure Skific 4, Michał Chyliński 2, Szymon Łukasiak 2, Grzegorz Surmacz 2