Nice 1 Liga: GKS Katowice wygrał w Opolu

W spotkaniu 23. kolejki Nice 1 Ligi Odra Opole przegrała z GKS Katowice 1:2. Goście zdecydowanie przeważali, odnieśli zasłużone zwycięstwo i zbliżyli się do czołówki tabeli.

Od początku meczu inicjatywa należała do piłkarzy GKS Katowice. Już w 3. minucie przed szansą stanął Adrian Błąd, na posterunku był jednak Tobiasz Weinzettel. W kolejnych minutach katowiczanie stworzyli jeszcze kilka klarownych sytuacji, mimo to pierwszy celny cios wyprowadzili w tym meczu gospodarze. W 35. minucie szczęście miał Jakub Habusta; pomocnik Odry dobił głową piłkę, która odbiła się od poprzeczki bramki rywali.

Strata gola jeszcze bardziej podrażniła przyjezdnych. Katowiczanie z animuszem ruszyli do ataku. Minutę później mogli wyrównać, jednak świetną interwencją popisał się bramkarz Odry. W 39. minucie nie miał już jednak nic do powiedzenia, gdy Mateusz Kamiński przymierzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Goście dominowali do gwizdka sędziego kończącego pierwszą połowę, wyraźnie przeważali również po przerwie. Piłkarze Odry długo mieli szczęście i dobrze dysponowanego Weinzettela w bramce. W 49. minucie, po główce Lukasa Klemenza przed stratą gola uratowała ich poprzeczka. W 70. minucie słupek – po strzale Wojciecha Kędziory.

Mecz rozstrzygnęła kapitalna, indywidualna akcja, którą popisał się w 78. minucie Błąd. Po stracie drugiej bramki piłkarze Odry nie byli już w stanie odpowiedzieć rywalom. Katowiczanie wywieźli z Opola trzy cenne punkty.

Odra Opole - GKS Katowice 1:2 (1:1)

Bramki: Habusta 35 - Kamiński 39, Błąd 77

Odra Opole: Tobiasz Weinzettel - Rafał Brusiło, Václav Cverna, Mateusz Bodzioch, Łukasz Winiarczyk - Tomáš Mikinič, Jakub Habusta, Mateusz Czyżycki (23. Filip Żagiel), Rafał Niziołek (81. David Ledecký), Marcin Wodecki (73. Sebastian Bonecki) - Szymon Skrzypczak

GKS Katowice: Mateusz Abramowicz - Tomasz Mokwa, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Mateusz Mączyński - Wojciech Słomka, Bartłomiej Poczobut, Łukasz Zejdler (90. Bartłomiej Kalinkowski), Andreja Prokić, Adrian Błąd (81. Kamil Słaby) - Wojciech Kędziora (86. Grzegorz Goncerz).

Żółte kartki: Cverna, Skrzypczak - Słomka, Mączyński, Prokic

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk).