Drugie miejsce Popieli w zawodach kajakarzy górskich w Rio de Janeiro

Wicemistrz Europy Dariusz Popiela zajął drugie miejsce w konkurencji K-1 w zawodach w kajakarstwie górskim "Rio Open" na olimpijskim torze w Rio de Janeiro. Wygrał mistrz świata Czech Ondrej Tunka.

Popiela uzyskał czas 80,23, zaś Tunka - 80,04. Na trzeciej pozycji uplasował się Brazylijczyk Pedro da Silva - 80,90.

"To był dobry weekend. Mimo upału, pływanie sprawiło mi dużo przyjemności. Wygrałem półfinał, a w finale poprzeczka powędrowała wysoko. Do zwycięstwa z mistrzem świata zabrakło 0,19 s" - napisał na portalu społecznościowym 32-letni polski zawodnik.

Kilka tygodni temu, w pierwszym tegorocznym starcie Popiela wygrał zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a trzeci wówczas był Michał Pasiut.

Mistrzostwa świata w terminie 25-30 września odbędą się na torze w Rio.