Australia zatrzymała Kolumbię. Borja nie wykorzystał rzutu karnego

Reprezentacja Kolumbii tym razem nie porwała swoją grą. We wtorek zremisowała bezbramkowo z Australią na Craven Cottage w Londynie.

Kolumbia, która będzie jednym z rywali Biało-Czerwonych na mistrzostwach świata 2018, była ostatnio na fali. Kilka dni temu sprawiła nie lada sensację, wygrywając z Francją 3:2, chociaż w pewnym momencie przegrywała 0:2. Co więcej, dokonała tej sztuki na Stade de France!

Radamel Falcao, James Rodriguez i spółka byli lepszą drużyną od Australii. Sęk w tym, że nie potrafili postawić kropki nad i. W pierwszej połowie oddali zaledwie jeden celny strzał.

Po przerwie Kolumbia miała kilka naprawdę groźnych okazji pod bramką Brada Jonesa. Nie potrafiła ich jednak zamienić na gola. W końcówce miała ku temu wymarzoną okazję. W 86. minucie Miguel Borja nie wykorzystał bowiem rzutu karnego!

Australia - Kolumbia 0:0

Australia: Brad Jones - Josh Risdon, Mark Milligan, Milos Degenek, Aziz Behich - Mile Jedinak, Massimo Luongo - Mathew Leckie (88. Nikita Rukavytsya), Tom Rogic (83. James Troisi), Andrew Nabbout (73. Robbie Kruse) - Tomi Juric (63. Tim Cahill)

Kolumbia: David Ospina - Santiago Arias, Cristian Zapata, Oscar Murillo (53. Yerry Mina), Johan Mojica - James Rodriguez (83. Giovanni Moreno), Abel Aguilar (46. Jefferson Lerma), Wilmar Barrios, Mateus Uribe (70. Yimmi Chara) - Radamel Falcao (46. Miguel Borja), Carlos Bacca (75. Jose Izquierdo)