NHL: Hat-trick Vanka, siedem goli Blue Jackets

Thomas Vanek zdobył trzy gole, a jego Columbus Blue Jackets pokonali na wyjeździe Edmonton Oilers aż 7:3 we wtorkowym meczu hokejowej ligi NHL. To pierwszy hat-trick Austriaka w barwach zespołu ze stanu Ohio, w którym występuje od 1 marca.

34-latek w NHL występuje od 2005 roku. Po ponad ośmiu latach spędzonych w Buffalo Sabres nigdzie nie może na dłużej zagrzać miejsca. Sezon 2013/14 zaczął jeszcze w składzie "Szabel", ale później aż siedmiokrotnie zmieniał klub.

Bez względu na to dla kogo grał, szybko wkomponowywał się w zespół i był produktywny. W 14 meczach dla "Niebieskich Kurtek" zdobył siedem goli i miał sześć asyst.

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęli Oilers, którzy w 11. minucie wygrywali już 3:0. Trener Blue Jackets John Tortorella był jednak spokojny. Nie zmienił stojącego w bramce Siergieja Bobrowskiego, tylko czekał.

Jego podopieczni szybko wrócili do gry. Do remisu doprowadzili jeszcze w pierwszej tercji, a na zdobycie trzech bramek potrzebowali zaledwie 241 sekund. Autorem dwóch z nich był Vanek.

"Wynik 0:3 nie wygląda najlepiej, ale my byliśmy pewni siebie. Wiedzieliśmy, że gramy dobrze, tylko zdarzyły nam się głupie błędy. Pokazaliśmy charakter i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa" - powiedział Austriak.

Po dwóch tercjach było już 6:3 dla Blue Jackets, a Vanek w 36. minucie skompletował hat-tricka. Wcześniej asystował jeszcze przy golu, którego zdobył Boone Jenner.

W Konferencji Wschodniej drużyna z Columbus zajmuje szóste miejsce. Prowadzą hokeiści Tampa Bay Lightning, którzy minionej nocy odpoczywali. Na Zachodzie najlepsza jest ekipa Nashville Predators. Ubiegłoroczni finaliści po karnych pokonali u siebie Minnesota Wild 2:1.