Federacja KSW wraca do Wrocławia po kilku latach przerwy. Poprzednia gala odbyła się tam 7 grudnia 2013 roku. Kibice będą świadkami dwóch walk o mistrzowskie pasy – w kategorii półśredniej i ciężkiej. Podczas KSW 43 w klatce zaprezentują się między innymi Damian Janikowski (2-0, 2 KO), Michał Andryszak (20-6, 13 KO, 6 SUB), Artur Sowiński (18-9, 6 KO, 7 SUB) czy Norman Parke (23-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB).

 

O pas mistrza kategorii ciężkiej będą walczyć Andryszak i Philip de Freis (14-6, 1 KO, 11 SUB). - Bezkrólewie wagi ciężkiej zostanie definitywnie zakończone. Od tej gali wszystkie kolejne będą toczyły się o pas w takim regularnym rozdaniu mistrz konra pretendent. Andryszak zasłużył, żeby po ten pas sięgnąć - przyznał Kawulski.

 

W walce wieczoru wystąpi Janikowski oraz Yannick Bahati (8-3, 4 KO, 3 SUB). - Janikowski to olimpijczyk, świetny zapaśnik, który pokazał, że ma równie dobrą stójkę. Naprzeciwko Bahati, który jest doskonałym stikerem, utytułowanym. To będzie najcięższa walka w zawodowej karierze Janikowskiego. Może być dramatyczna. Wszystko składa się na to, że trudno będzie któremukolwiek doprowadzić do szybkiego finału - zauważył Kawulski.

 

Ciekawie zapowiada się także starcie Roberto Soldicia (13-2, 11 KO, 1 SUB) i Dricusa Du Plessisa (11-1, 3 KO, 8 SUB), której stawką będzie pas mistrza kategorii półśredniej należący do tego pierwszego. Dla Chorwata będzie to pierwsza obrona tytułu. - Soldic jest twardy, świetnie zbudowany fizycznie, ale co ciekawe Du Plessis ma jeszcze lepsze warunki fizycznie, ma jeszcze - powiedział współwłaściciel KSW.

 

Bilety na galę KSW 43 do kupienia na eBilet.pl.

 

Cała rozmowa w załączonych materiałach wideo.