PlusLiga: Trwa seria zwycięstw Trefla Gdańsk!

W spotkaniu 28. kolejki PlusLigi siatkarze Trefla Gdańsk wygrali z Cerrad Czarnymi Radom 3:0. Spotkanie nie przyniosło żadnych emocji, a podopieczni Andrei Anastasiego ograli rywali w trzech krótkich setach.

Siatkarze Trefla odnieśli dwunaste ligowe zwycięstwo z rzędu i dokonali tego bez większego kłopotu. Jedynie premierowa partia tego meczu była wyrównana. Wynik długo oscylował wokół remisu (4:4, 10:10, 15:15). W końcówce inicjatywę przejęli gospodarze, odskoczyli na kilka punktów, a Piotr Nowakowski ustalił wynik seta na 25:21.

Dwa kolejne sety maiły już jednostronny przebieg. W drugim, po początkowej przewadze gości (3:5), siatkarze z Gdańska zaczęli budować przewagę. Skutecznie prezentowali się w ofensywie, a rywale nie mieli nic do powiedzenia. Po ataku Daniela McDonnella Trefl wygrał 25:16. W trzecim mieli przewagę od samego początku (4:0), a goście nie byli w stanie nawiązać walki i popełniali sporo niewymuszonych błędów. Skuteczny atak Artura Szalpuka zakończył mecz (25:16).

MVP: TJ Sanders – rozgrywający Trefla Gdańsk. Najlepiej punktowali: Damian Schulz (16), Artur Szalpuk (14), Daniel McDonnell (10), Piotr Nowakowski (10) – Trefl; Tomasz Fornal (7) – Cerrad Czarni. Gospodarze mieli ogromną przewagę przede wszystkim w ataku (43–25).

Trefl Gdańsk – Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:16, 25:16)

Trefl: Wojciech Ferens, Daniel McDonnell, Piotr Nowakowski, Tyler James Sanders, Damian Schulz, Artur Szalpuk – Maciej Olenderek (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Michał Kozłowski, Mateusz Mika.
Cerrad Czarni:
Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kamil Kwasowski, Dmytro Teremienko, Dejan Vincic, Wojciech Żaliński – Dustin Watten (libero) oraz Kamil Droszyński, Michał Filip, Michał Ostrowski, Jakub Rybicki, Jakub Ziobrowski.

Pozostałe mecze 28. kolejki PlusLigi:

2018-03-29: Cuprum Lubin – Łuczniczka Bydgoszcz 2:3 (23:25, 31:33, 25:23, 25:23, 11:15)
2018-03-30: Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin (godzina 17.00)
2018-03-30: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Espadon Szczecin (18.00)
2018-03-30: Asseco Resovia Rzeszów – GKS Katowice (18.00)
2018-03-30: Dafi Społem Kielce – PGE Skra Bełchatów (18.00)
2018-03-30: Indykpol AZS Olsztyn – ONICO Warszawa (18.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-03-31: BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (14.45; transmisja – Polsat Sport).