Juventus Turyn górą w szlagierze Serie A!

Juventus Turyn pokonał AC Milan 3:1 w hicie 30. kolejki Serie A. Dzięki temu drużyna Wojciecha Szczęsnego, który przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, umocniła się na prowadzeniu w tabeli Serie A.

Gospodarze wyszli na boisko, mając w pamięci, że we wtorek czeka ich mecz z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. - Teraz liczy się tylko Milan. I my, i oni mają swoje cele, jest o co walczyć. Potrzebujemy zwycięstwa po to, żeby przybliżyć się do mistrzostwa Włoch, ale również w dobrym nastroju przystąpić do meczu z Realem Madryt – zauważył Andrea Barzagli.

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego piłkarze Juve wiedzieli, że SSC Napoli straciło punkty, remisując z broniącym się przed spadkiem Sassuolo 1:1. Uskrzydleni powyższą informacją już w 8. minucie otworzyli wynik. Miralem Pjanić podał do Paulo Dybali, po czym ten pokonał bramkarza strzałem zza pola karnego. Wydawało się, że Gianluigi Donnarumma powinien był zachować się lepiej w tej sytuacji…

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Dwadzieścia minut później gola strzelił Leonardo Bonucci, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Hakana Calhanoglu. Dla Włocha, który spędził w Juve siedem lat, musiała to być wyjątkowa chwila… Tym bardziej, że był wygwizdywany przez kibiców w Turynie.

W drugiej połowie trener Allegri wpuścił na plac gry między innymi Juana Cuadrado. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. To właśnie ten zawodnik strzelił gola n 2:1, wykorzystując ładne dośrodkowanie Samiego Khediry. Kropkę nad „i” postawił reprezentant Niemiec, pokonując bramkarza w 87. minucie.

Juventus Turyn – AC Milan 3:1 (1:1)

Bramki: Dybala 8, Cuadrado 79, Khedira 87 – Bonucci 28

Juventus Turyn: Gianluigi Buffon – Andrea Barzagli, Medhi Benatia (61. Juan Cuadrado), Giorgio Chiellini – Stephan Lichtsteiner (45. Douglas Costa), Sami Khedira, Miralem Pjanić (76. Rodrigo Bentancur), Blaise Matuidi, Kwadwo Asamoah – Paulo Dybala, Gonzalo Higuain

AC Milan: Gianluigi Donnarumma – Davide Calabria, Leonardo Bonucci, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez – Franck Kessie, Lucas Biglia (76. Riccardo Montolivo), Giacomo Bonaventura – Suso, Andre Silva (65. Nikola Kalinić), Hakan Calhanoglu (81. Patrick Cutrone)