Nice 1 Liga: GKS Tychy - Ruch Chorzów. Transmisja w Polsacie Sport

W meczu 24. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy podejmą przed własną publicznością Ruch Chorzów. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza notują ostatnio dobrą serię wygrywając swoje dwa poprzednie starcia. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Mecz GKS z Ruchem będzie miał świąteczny charakter nie tylko z racji rozgrywania go w Wielką Sobotę. Chorzowianie ostatni raz grali w Tychach w 1977 roku, a więc aż 41 lat temu! Zainteresowanie kibiców jest ogromne. Już pierwszego dnia sprzedaży wykupili blisko pięć tysięcy biletów!

Tyszanie dobrze rozpoczęli rundę wiosenną. Wygrali dwa z trzech meczów (1:0 ze Stomilem Olsztyn i 2:1 z Chrobrym Głogów). Na derby Śląska wyjdą jednak osłabieni, bowiem za kartki pauzuje Kamil Zapolnik, a pod znakiem zapytania stoi występ Piotra Ćwielonga. To spory ból głowy dla trenera Tarasiewicza, bo właśnie ci dwaj zawodnicy są najlepszymi strzelcami drużyny.

Ze zmiennym szczęściem radzi sobie Ruch. Po przerwie zimowej chorzowianie co prawda wygrali 2:0 z Drutex-Bytovią, lecz kolejne spotkanie zakończyło się dla nich porażką w tym samym stosunku z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Starcie obu drużyn w rundzie wiosennej z pewnością śni się "Niebieskim" po nocach. Do 89. minuty prowadzili 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2. Czy rewanż będzie równie emocjonujący?

Trasmisja meczu GKS Tychy - Ruch Chorzów od 17.30 w Polsacie Sport!