NHL: Lightning wygrali mecz na szczycie Konferencji Wschodniej

We wtorek w lidze NHL hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali we własnej hali Boston Bruins 4:0. To było spotkanie drugiej z pierwszą drużyną Konferencji Wschodniej. Mimo porażki "Niedźwiadki" utrzymały prowadzenie.

Lightning od początku mieli przewagę. W samej tylko pierwszej tercji oddali aż 17 strzałów, a rywale osiem. Bramek kibice w niej jednak nie oglądali. Przełamać opór gości udało się w 26. minucie za sprawą trafienia Braydena Pointa.

W drugiej części gry strzegącego bramki bostończyków Tuukkę Raska pokonać jeszcze zdołali Victor Hedman i Chris Kunitz. W 43. minucie wynik ustalił J.T. Miller.

Wszystkie 33 strzały zatrzymał natomiast bramkarz "Błyskawic" Andriej Wasilewski. 23-latek czyste konto zachował po raz ósmy w tym sezonie - to najlepszy wynik w historii klubu z Florydy.

"Mecz z silnym rywalem bez straconego gola dodaje pewności siebie. U progu fazy play off coś takiego jest bardzo przydatne" - podkreślił Rosjanin.

W tabeli Bruins i Lightning mają po 110 punktów. Lider rozegrał jednak o jeden mecz mniej. Na Zachodzie prowadzi zespół Nashville Predators. Ubiegłoroczni finaliści minionej nocy odpoczywali.