Bayern Monachium mistrzem Niemiec!

Piłkarze Bayernu Monachium mogą świętować! W sobotę zapewnili sobie 28. mistrzostwo Niemiec w historii po tym, jak pokonali FC Augsburg 4:1. Dzięki temu nie musieli się już oglądać na wynik meczu Hamburger SV - Schalke 04 Gelsenkirchen.

Podopieczni Juppa Heynckesa byli murowanym faworytem sobotniego meczu. Tym bardziej, że ostatnie sześć spotkań tych drużyn kończyło się zwycięstwami graczy z Monachium. - Chcemy zachować dobry rytm. Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa już w sobotę i mamy nadzieję, że dokonamy tego sami - zapowiadał Mats Hummels.

Heynckes postanowił oszczędzać siły kilku gwiazd, dlatego na ławce rezerwowych usiedli Lewandowski, Hummels, Franck Ribery czy Thomas Mueller. Początek meczu wskazywał, że doświadczony szkoleniowiec mógł popełnić błąd… W 18. minucie gospodarze objęli prowadzenie po tym, jak Niklas Sule pokonał własnego bramkarza.

Goście szybko się jednak otrząsnęli i jeszcze przed przerwą strzelili dwa gole. Najpierw trafił Corentin Tolisso, natomiast kilka minut później James Rodriguez. Po zmianie stron stało się jasne, że Bawarczycy nie wypuszczą zwycięstwa z rąk. W efekcie dołożyli kolejne dwie bramki. Tym razem na listę strzelców wpisali się Arjen Robben i Sandro Wagner.

Po 29 meczach Bayern Monachium ma 72 punkty i o 20 wyprzedza wicelidera Schalke 04 Gelsenkirchen. Zespół z Zagłębia Ruhry o 18:30 zmierzy się na wyjeździe z Hamburgerem SV, ale nie ma już szans na dogonienie Bawarczyków w tabeli.

"Lewy" i spółka wciąż mają szansę na potrójną koronę w tym sezonie. We wtorek wygrali na wyjeździe z Sevillą 2:1 w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów (rewanż w środę), a w połowie kwietnia rywalizować będą w półfinale Pucharu Niemiec.

Lewandowski obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to grał tylko Bartosz Kapustka (SC Freiburg), który pojawił się na boisku w 81. minucie. Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) był rezerwowym, natomiast Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) i Paweł Olkowski (1.FC Koeln) znaleźli się poza kadrą meczową.

Wyniki sobotnich meczów 29. kolejki Bundesligi:

1.FC Koeln – 1.FSV Mainz 1:1 (1:0)

Bramki: Jonas Hector 7 - Pablo De Blasis 50

Borussia Moenchengladbach - Hertha Berlin 2:1 (0:1)

Bramki: Thorgen Hazard 75, 80 (k) - Salomon Kalou 40

FC Augsburg – Bayern Monachium 1:4 (1:2)

Bramki: Niklas Sule 18 (s) - Corentin Tolisso 32, James Rodriguez 38, Arjen Robben 62, Sandro Wagner 87

SC Freiburg - VfL Wolfsburg 0:2 (0:1)

Bramki: Daniel Didavi 2, 83

Hamburger SV - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:2 (1:1)

Bramki: Filip Kostic 17, Lewis Holtby 52, Aaron Hunt 84 - Naldo 9, Guido Burgstaller 63