Pierwszy gol Cionka dla SPAL

Obrońca reprezentacji Polski Thiago Cionek po raz pierwszy w karierze zdobył bramkę w meczu włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Zawodnik SPAL trafił do siatki w meczu 31. kolejki w Ferrarze, gdzie beniaminek Serie A zremisował z Atalantą Bergamo 1:1.

Cionek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i pokonał bramkarza rywali głową w 39. minucie. Urodzony w Brazylii reprezentant Polski zdobył pierwszego gola dla zespołu z Ferrary, do którego przeniósł się w styczniu z drugoligowego Palermo. Chwilę przed strzeleniem bramki Cionek, który rozegrał cały mecz, został ukarany żółtą kartką.

Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał również Bartosz Salamon.

W 78. minucie partner obu Polaków z defensywy Filippo Costa sfaulował rywala w polu karnym, a "jedenastkę" wykorzystał Holender Marten de Roon.

W innym sobotnim spotkaniu AS Roma, której rezerwowym bramkarzem jest Łukasz Skorupski, niespodziewanie przegrała przed własną publicznością z Fiorentiną 0:2. Z ławki gości mecz oglądał inny polski bramkarz Bartłomiej Drągowski.

Wcześniej broniący tytułu Juventus Turyn pokonał na wyjeździe ostatnie w tabeli Benevento 4:2. W bramce gości cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, a trzy gole zdobył Argentyńczyk z polskimi korzeniami Paulo Dybala.

Juventus zgromadził 81 punktów i wyprzedza o siedem wicelidera Napoli, którego piłkarzami są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Zespół z Neapolu w niedzielę podejmie Chievo Werona.