Challenge Cup: Porażka Perły Lublin w pierwszym meczu półfinałowym

Piłka ręczna

Piłkarki ręczne MKS Perły Lublin przegrały na wyjeździe pierwszy półfinałowy mecz Challenge Cup z tureckim Ardesen GSK 23:28 (11:14). Rewanż za tydzień w Lublinie.

Początek spotkania był bardzo nerwowy i obydwa zespoły grały bardzo nieskutecznie. W dwunastej minucie było tylko 2:1 dla gospodyń, których większa przewaga zaznaczyła się po dwudziestu minutach, kiedy prowadziły 7:3. Jeszcze w tej części spotkania drużyna turecka uzyskała pięciobramkową przewagę (13:8), ale w końcówce pierwszej połowy lublinianki zmniejszyły ten dystans.

Po zmianie stron znów lepiej rozpoczęły Turczynki w 34. min. wygrywając 16:11. Podopieczne Roberta Lisa próbowały atakować, ale skuteczność była w tym dniu ich sporym mankamentem, a do tego popełniały liczne proste błędy. Wprawdzie w 51. min. było już tylko 21:19, a trzy minuty później 22:20, jednak końcowy okres znów należał do gospodyń gorąco dopingowanych przez czterotysięczną rzeszę kibiców.

"Pięć goli to dużo i mało, ale przy lubelskiej publiczności stać nas na awans. Przegrałyśmy, ale nie możemy spuszczać głów" - powiedziała Izabela Puchacz, drugi trener Perły.

Spotkanie rewanżowe, decydujące o awansie do finału Challenge Cup odbędzie się w 15 kwietnia o godz. 18 w lubelskiej hali Globus.