Drużyna Waczyńskiego lepsza od ekipy Ponitki

Adam Waczyński zdobył dla Unicai Malaga 11 punktów, a jego drużyna wygrała u siebie z Iberostarem Teneryfa 72:62 w 26. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy. Mateusz Ponitka uzyskał dla pokonanych cztery punkty.

Spotkanie, w którym naprzeciw siebie stanęli dwaj najlepsi obecnie reprezentanci Polski, było szczególnie ważne dla obydwu zespołów, które po 25 kolejkach legitymowały się takim samym bilansem w lidze (14-11). Zarówno Unicaja, jak Iberostar nie mogą być pewne awansu do play off, gdzie kwalifikuje się osiem czołowych zespołów po fazie zasadniczej.

Waczyński był w niedzielę trzecim strzelcem zespołu. Przebywał na parkiecie 17 minut trafił dwa z trzech rzutów za dwa oraz dwa z pięciu za trzy punkty oraz jedyny wolny. Miał także zbiórkę w ataku. Ponitka tym razem grał tylko niespełna 10 minut, trafił dwa z trzech rzutów za dwa i zanotował dwie zbiórki.

Najwięcej punktów dla Unicai uzyskał Serb Nemanja Nedovic - 14, a dla Iberostaru Grek Kostas Vasileiadis - 16. Spotkanie w Palacio de los Deportes Jose Maria Martin Carpena obejrzało 7392 widzów.

Kolejnej porażki na własnym parkiecie z niżej klasyfikowanym zespołem doznał rewelacyjny w pierwszej fazie sezonu Montakit Fuenlabrada, w którym od kilku tygodni występuje Przemysław Karnowski. Tym razem ekipa spod Madrytu przegrała z beniaminkiem San Pablo Burgos 69:79. Środkowy reprezentacji Biało-Czerwonych tego spotkania znów nie zaliczy do udanych. Przebywał na parkiecie pięć minut i w tym czasie oddał jeden niecelny rzut za dwa punkty, miał zbiórkę w obronie i stratę.

W sobotę jeden z najlepszych meczów w sezonie rozegrał inny reprezentant Polski Tomasz Gielo, który zdobył dla Divina Seguros Joventut Badalona 20 pkt, miał pięć zbiórek i przechwyt w wygranym na wyjeździe spotkaniu z Tecnycontą Saragossa 92:86. W zespole gospodarzy wystąpił Michał Michalak - bez zdobyczy punktowych.

Liderem tabeli pozostaje Real Madryt (23-3). Unicaja (15-11) zajmuje szóstą lokatę, Montakit (15-11) jest ósmy, Iberostar (14-12) dziewiąty, Tecnyconta (8-18) klasyfikowana jest na 14. miejscu, a Joventut (6-20) na 18., ostatnim w lidze ACB.