PlusLiga: Bolesna klęska ONICO Warszawa!

W meczu 29. kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa przegrali z Cuprum Lubin 1:3. Podopieczni Stéphane Antigi ponieśli bolesną i być może bardzo kosztowną porażkę, a taki wynik spotkania na Torwarze mocno skomplikował i tak już zagmatwaną rywalizację o miejsce w fazie play–off.

Faworytami tego starcia byli siatkarze ze stolicy, którzy walczą o miejsce w czołowej szóstce. Tymczasem już w pierwszym secie ekipa z Lubina udowodniła, że nie przyjechała do Warszawy na wycieczkę. Po wyrównanym początku (7:7) to siatkarze Cuprum nadawali ton grze. Wygrali siedem kolejnych akcji przy zagrywkach Łukasza Kaczmarka (8:14). Gospodarze nie zdołali już odrobić tej straty. W końcówce dwa błędy popełnił Bartosz Kwolek, a skuteczny atak Roberta Tahta zakończył tę odsłonę (21:25).

Drugi set miał wyrównany przebieg. Obie ekipy popełniały sporo błędów, żadna ze stron nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. W końcówce gospodarze prowadzili 23:22, przegrali jednak trzy kolejne akcje. Najpierw skutecznie zaatakował Piotr Hain, po chwili autowy atak Wojciecha Włodarczyka dał rywalom piłkę setową, a w kolejnej akcji Taht ustalił wynik seta (23:25).

Trzecią partię gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia, prowadzili 6:0 przy zagrywkach Kwolka. Przy takiej przewadze początkowej ustawili sobie grę i kontrolowali sytuację w dalszej części seta (10:3, 16:8). W końcówce różnica wynosiła już dziesięć oczek (19:9). Atak Nikoli Gorgieva zakończył tę jednostronną odsłonę (25:13).

W czwartej części meczu znów oglądaliśmy wyrównaną walkę (4:4, 12:12). Goście zaczęli budować przewagę dzięki skutecznej grze Kaczmarka (14:16, 18:21). W końcówce sytuacja wymknęła się gospodarzom spod kontroli (19:23). Dawid Gunia skutecznym atakiem wywalczył piłkę meczową (20:24), a po skutecznym ataku Kaczmarka w kolejnej akcji lubinianie mogli świętować sensacyjne zwycięstwo. MVP: Łukasz Kaczmarek.

Porażka z Cuprum mocno skomplikowała sytuację siatkarzy ONICO w walce o czołową szóstkę. Na kolejkę przed końcem rozgrywek cztery drużyny mają po 54 punkty na koncie: ONICO, Asseco Resovia, Indykpol AZS Olsztyn oraz Jastrzębski Węgiel. Jedna z nich nie zagra o medale PlusLigi. Siatkarze trenera Antigi w ostatnim meczu fazy zasadniczej zagrają w Radomiu z ekipą Cerrad Czarnych.

ONICO Warszawa - Cuprum Lubin 1:3 (21:25, 23:25, 25:13, 20:25)

ONICO: Antoine Brizard, Nikola Gorgiev, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Jan Firlej, Guillaume Samica.
Cuprum: Dawid Gunia, Piotr Hain, Łukasz Kaczmarek, Michał Masny, Keith Pupart, Robert Taht – Marcin Kryś (libero) oraz Bartosz Makoś (libero), Maciej Gorzkiewicz, Adrian Patucha, Milos Terzic.

Terminarz i plan transmisji pozostałych meczów 29. kolejki PlusLigi:

2018-04-04: Łuczniczka Bydgoszcz – Cerrad Czarni Radom 1:3 (16:25, 22:25, 26:24, 18:25)
2018-04-06: Stocznia Szczecin – Jastrzębski Węgiel 3:2 (18:25, 25:23, 25:17, 19:25, 15:11)
2018-04-07: GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 25:22, 21:25, 20:25, 11:15)
2018-04-07: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 2:3 (25:18, 25:23, 19:25, 21:25, 11:15)
2018-04-07: BBTS Bielsko-Biała – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 18:25)
2018-04-08: MKS Będzin – Asseco Resovia 1:3 (28:26, 23:25, 19:25, 16:25)
2018-04-09: Dafi Społem Kielce – Aluron Virtu Warta Zawiercie (poniedziałek, 18.00; transmisja – Polsat Sport).