Siatkarki Chemika Police pokonały ŁKS i wygrały fazę zasadniczą LSK

W szlagierowym meczu 25. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Chemik Police wygrał z ŁKS Commercecon Łódź 3:0. Mistrzynie Polski zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli fazy zasadniczej.

Pierwsze spotkanie obu ekip, rozegrane na początku stycznia w Atlas Arenie, miało wyrównany przebieg i zakończyło się zwycięstwem Chemika 3:2. Tym razem kibice nie doczekali się podobnych emocji, jedynie w premierowej odsłonie losy wygranej ważyły się do końca, w kolejnych policzanki wygrały już zdecydowanie.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, wynik długo oscylował wokół remisu i żadna ze stron nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi (7:7, 11:11, 14:14). Co prawda łodzianki zdołały odskoczyć na trzy oczka, po skutecznym ataku Regiane Bidias było 15:18, policzanki zdołały jednak odrobić straty (21:21). Losy seta ważyły się do samego końca, a dwa ostatnie ciosy wyprowadziły siatkarki Chemika. Najpierw Malwina Smarzek wywalczyła piłkę setową, a po chwili Natalia Mędrzyk zakończyła tę partię skutecznym atakiem (25:23).

W drugiej odsłonie  nadal oglądaliśmy wyrównaną walkę, ale tylko do stanu 16:16. W dalszej części seta łodzianki stanęły w miejscu, a mistrzynie Polski bezlitośnie wykorzystały niemoc rywalek. Doskonale obrazuje to statystyka punktów zdobytych w dziesięciu ostatnich akcjach (9–1!). Skuteczna gra Malwiny Smarzek w ataku, zagrywka Sladany Mirković, dobry blok przyniosły Chemikowi zdecydowane zwycięstwo. Seta asem serwisowym zakończyła Bianka Buša (25:17).

Trzecia partia nie przyniosła zmiany oblicza tego spotkania. Łodzianki dobrze rozpoczęły tę część meczu (2:6), ale ataki świetnie dysponowanej Mędrzyk pozwoliły odrobić straty (6:6). Od stanu 8:8 siatkarki Chemika zaczęły odjeżdżać coraz bardziej zrezygnowanym przeciwniczkom (11:8, 16:12, 19:14). Spotkanie zakończyła seria sześciu piłek wygranych przez gospodynie, którą zwieńczyły dwa asy serwisowe Katarzyny Gajgał-Anioł (25:16). MVP: Natalia Mędrzyk.

Podopieczne Marcello Abbondanzy mają na koncie 67 punktów, co oznacza sześć oczek przewagi nad drugim w tabeli Developresem SkyRes Rzeszów. W ostatniej kolejce policzanki zmierzą się z Grot Budowlanymi Łódź. Z tą samą drużyną zagrają w półfinale.

Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:23, 25:17, 25:16)

Chemik: Katarzyna Gajgał-Anioł, Sladjana Mirkovic, Bianca Busa, Stefana Veljkovic, Malwina Smarzek, Natalia Mędrzyk – Aleksandra Krzos (libero) oraz Agnieszka Bednarek-Kasza, Izabela Bełcik.
ŁKS Commercecon: Ewa Kwiatkowska, Athina Papafotiou, Regiane Aparecida Bidias, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Katarzyna Sielicka – Krystyna Strasz (libero) oraz Dominika Mras, Deja McClendon, Agata Wawrzyńczyk.

Wyniki pozostałych meczów 25. kolejki LSK:

2018-04-05: Pałac Bydgoszcz – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 21:25, 25:23, 25:15)
2018-04-05: Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 1:3 (23:25, 25:15, 19:25, 22:25)

2018-04-06: Poli Budowlani Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (25:16, 25:14, 25:19)
2018-04-07: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (17:25, 19:25, 19:25)
2018-04-07: Enea PTPS Piła – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (21:25, 25:16, 25:16, 25:21)
2018-04-07: Trefl Proxima Kraków – Impel Wrocław 3:1 (23:25, 25:15, 25:21, 25:17)