NHL: Niewykorzystana szansa "Niedźwiadków"

Nie udało się hokeistom Boston Bruins wywalczyć pierwszego miejsca w Konferencji Wschodniej ligi NHL. W ostatnim meczu sezonu zasadniczego 2017/2018 "Niedźwiadki" u siebie przegrały z Florida Panthers 2:4.

Zespół Bruins zgromadził 112 punktów, o jeden mniej od Tampa Bay Lightning. Z kolei "Pantery" zdobyły tylko 96 i kończą zmagania. Jeden więcej wywalczyły ekipy Columbus Blue Jackets i New Jersey Devils, które będą rywalizować o Puchar Stanleya.

W niedzielnym spotkaniu przyjezdni ani razu nie oddali prowadzenia. W 2. minucie gola strzelił Henrik Borgstroem. W 9. wyrównał David Backes, ale później kolejne bramki dla Panthers uzyskali Frank Vatrano i Maksim Mamin. W 50. minucie trafienie na 2:3 zanotował David Pastrnak, ale w 59. o sukcesie gości przesądził Jewgienij Dadonow.

"Nie zasłużyliśmy na zwycięstwo i taka jest rzeczywistość. Myślę, że chodzi głównie o sprawy mentalne" - podkreślił bramkarz klubu z Bostonu Tuukka Rask.

W pierwszej rundzie play off drużyna Bruins spotka się z Toronto Maple Leafs, a rywalem Tampa Bay Lightning będą zawodnicy Devils. W pozostałych parach mistrzowie dwóch poprzednich sezonów ligi NHL Pittsburgh Penguins zagrają z Philadelphia Flyers, a Washington Capitals z Columbus Blue Jackets.

W zakończonym sezonie zasadniczym najlepsi byli hokeiści Nashville Predators. Grać będą teraz z Colorado Avalanche.

Pozostałe pary na Zachodzie: Winnipeg Jets - Minnesota Wild, Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings, Anaheim Ducks - San Jose Sharks.