Kapitalny mecz Grosickiego! Dwa gole Polaka

Kamil Grosicki znów błysnął! Reprezentant Polski strzelił dwa gole w meczu z Burton Albion w 42. kolejce Championship, przyczyniając się do efektownego zwycięstwa swojej drużyny 5:0.

Forma Grosickiego rośnie, co pokazał już w poprzednim spotkaniu z Queens Park Rangers (4:0), w którym zdobył bramkę dziesięć minut po wejściu z ławki rezerwowych. Widząc to, menedżer Nigel Adkins postanowił dać mu szansę od pierwszej minuty i z pewnością się nie zawiódł.

W meczu z Burton Albion „Grosik” po raz pierwszy pokonał bramkarza w 33. minucie. Kapitalne długie podanie posłał Michael Dawson, Polak przejął piłkę, po czym popisał się ładnym uderzeniem lewą nogą. Na kolejne trafienie czekał do 85. minuty. Tym razem zrobił użytek ze swojej szybkości. Po tym, jak Jackson Irvine zagrał między obrońców, Polak nie dość, że nie pozwolił się dogonić, to jeszcze minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce!

Dla Grosickiego, który spędził na boisku pełne 90 minut, było to 8. i 9. trafienie w tym sezonie Championship. W doliczonym czasie gry obejrzał jeszcze żółtą kartkę.

Burton Albion - Hull City 0:5 (0:2)

Bramki: Harry Wilson 5, Kamil Grosicki 33, 85, David Meyler 63 (k), Will Keane 90+3