Liverpool w półfinale Ligi Mistrzów! Błysk Salaha i Firmino

Liverpool pokonał na wyjeździe Manchester City 2:1 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. "The Reds" w pierwszym meczu wygrali 3:0, ale rewanż zaczęli od błyskawicznej straty bramki. W drugiej połowie na listę strzelców wpisali się jednak Mohamed Salah i Roberto Firmino i to zespół z Anfield zobaczymy w 1/2 finału.

Pierwszy mecz zaskoczył wszystkich, gdyż nikt nie stawiał, że Liverpool będzie w stanie wygrać aż 3:0. Na Anfield wszystkie gole padły w przeciągu 30 minut, ale "The Reds" trzeba pochwalić za całe spotkanie. City było bezradne.

Pep Guardiola wiedział, że na Etihad musi zaatakować od początku. Postawił praktycznie wszystko na jedną kartę wystawiając aż sześciu ofensywnych piłkarzy i rezygnując z wahadeł. W ekipie Liverpoolu nie mogli wystąpić liderzy środka pola, Jordan Henderson oraz Emre Can.

Taktyka Hiszpana przyniosła efekt już na samym początku, kiedy to błąd Virgila van Dijka wykorzystała ofensywa City, a na listę strzelców wpisał się Gabriel Jesus. Cała pierwsza połowa minęła pod znakiem ataków gospodarzy, którzy byli bardzo blisko strzelenia drugiego gola. Raz udało im się nawet umieścić piłkę w siatce Lorisa Kariusa, ale sędzia trafienia nie uznał. Liverpool przez 45 minut oddał zaledwie jeden strzał, ale do przerwy dalej był w półfinale LM.

W przerwie Guardiola został odesłany przez sędziego na trybuny, a City straciło rytm. Co więcej przebudził się Liverpool, a gra mimo, że dalej toczyła się pod dyktando gospodarzy, to zaczęła być bardziej wyrównana. W 56. minucie Salah piękną podcinką wyrównał i praktycznie zagwarantował LFC półfinał.

Manchester się nie poddawał, ale z czasem zaczęło brakować sił. Liverpool groźnie kontratakował. W 77. minucie fatalny błąd Nicolasa Otamendiego wykorzystał Firmino i zapewnił zwycięstwo swojej ekipie na Etihad. Wynik 5:1 w dwumeczu robi wrażenie, choć trzeba przyznać, że piłkarze Guardioli, zwłaszcza w rewanżu robili co mogli. Liverpool w 1/2 finału LM, Manchesterowi City zostaje walka na domowym podwórku.

Manchester City - Liverpool 1:2 (1:0)

Bramki: Jesus 2 - Salah 56, Firmino 77

City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte - D. Silva (Aguero 66'), Fernandinho, De Bruyne, B. Silva (Gundogan 74') - Sterling, Jesus, Sane

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold (Clyne 81'), Van Dijk, Lovren, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner - Salah (Ings 89'), Firmino (Klavan 81'), Mane

Relacja zakończona

Koniec meczu! Liverpool w półfinale Ligi Mistrzów!!!!!

Tymczasem ogromna sensacja w drugim meczu! Roma wygrywa z Barceloną 3:0 i na minuty przed końcem wyrzuca "Dumę Katalonii" z Ligi Mistrzów.

Liverpool będzie jedynym przedstawicielem Premier League w półfinale Lidze Mistrzów.

Firmino schodzi, wchodzi Ragnar Klavan.

City walczy jeszcze o bramkę.

A kibice Liverpoolu zapewne śpiewają teraz:

Firmino wykorzystał fatalny błąd Otamendiego i pokonał Edersona.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Roberto Firmino i jest po meczu

Liverpool zamknięty we własnym polu karnym, ale City nie oddało nawet strzału.

Gospodarze chyba już nie wierzą w triumf. Wchodzi na boisko Gundogan, schodzi Bernardo.

Sane co chwilę łapany jest dziś na spalonym.

Dwadzieścia minut nadziei dla Manchesteru! Teraz lepszy okres gry w wykonaniu piłkarzy Guardioli.

Pierwsza akcja Argentyńczyka po wejściu i będzie rożny dla City.

W końcu na boisku pojawia się Sergio Aguero, zmienia Davida Silvę.

Teraz to gospodarze nie mają za bardzo pomysłu na przeciwników. Strzał De Bruyne bardzo słaby i łapie Karius.

Manchester musi strzelić teraz cztery gole!

Salah wypatrzył Mane, ten wpadł w pole karne, tam był faulowany przez Fernandinho. Do piłki dopadł jednak Egipcjanin, minął Edersona i pięknie podciął futbolówkę nad bezradnym Walkerem.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Mohamed Salah podcina piłkę nad obrońcą rywali i mamy remis.

Liverpool dłużej trzyma piłkę niż w pierwszej połowie, drugie 45 minut na razie słabsze niż pierwsze.

Przy piłce City, które ma wymienionych trzy razy więcej podań niż LFC.

Minuty upływają, a Manchester nadal potrzebuje dwóch goli, by była dogrywka.

Dużo nerwowości w grze Liverpoolu, ale mimo to cały czas to oni utrzymują się przy piłce.

W przerwie Pep Guardiola został wyrzucony przez sędziego na trybuny!

Koniec pierwszej połowy!

Oxlade-Chamberlain! Wygonił się do ostrego kąta, ale miał pustą bramkę. Świetna akcja z Salahem.

Ależ zamieszanie, piłka w bramce Liverpoolu, ale sędzia nie uznaje gola.

Bernardo Silva! Strzał w słupek po rykoszecie.

Pierwszy strzał Liverpoolu, ale uderzenie Oxlade-Chamberlaina wprost w Edersona.

Bernardo zaczął swój taniec, jego strzał mija bramkę Kariusa, będzie jeszcze korner.

Ataki Liverpoolu na razie bardzo sporadyczne, a także nieco bez pomysłu.

Fernandinho z dystansu! Po ziemi, ale niecelnie.

Żółty kartonik dla Firmino, za faul na De Bruyne. Zapowiadała się groźna kontra.

W końcu Liverpool pod bramką Edersona.

"The Citizens" kilka razy w ciągu kilku minut wywracali się w polu karnym, ale sędzia nie dał się nabrać ma żadne z tych zagrań.

Bernardo Silva miał świetną okazję, ale jego strzał zablokowany. Kolejne trudne chwile dla "The Reds".

Alexander-Arnold z żółtą kartką.

Lewa strona, tam gdzie David Silva i Leroy Sane, to na razie największe zagrożenie dla Liverpoolu.

Mnóstwo błędów ekipy z Liverpoolu, masa niedokładnych podań, zaraz może się to skończyć stratą gola.

Od bramki Karius, było gorąco. Defensywa LFC to na pewno najsłabsza formacja i "The Citizens" będą się starali to wykorzystać.

Ofensywnie usposobione City cały czas w natarciu. Karius pod ostrzałem...

Sprytne rozegranie przez City, ale strzał Sane sprzed pola karnego zablokowany.

W głębokiej defensywie teraz Liverpool. Manchester City atakuje, dużo nerwowości w grze obu ekip.

Brzydki faul Mane na Walkerze, który zwija się z bólu. Żółty kartonik dla Senegalczyka Widać w powtórce, że trochę przypadkowo zaatakował rywala.

Pierwszy rzut rożny dla gości. Przy małej liczbie obrońców City może to dziś się okazać dobrą bronią. Tym razem bez korzyści dla Liverpoolu.

Strzał De Bruyne zza pola karnego, ale wysoko ponad bramką Kariusa. Wyraźnie widać brak Hendersona i Cana w środku pola.

Liverpool zaskoczony, na razie trudno im poprawnie wyprowadzić piłkę.

Strata Van Dijka i w konsekwencji mamy gola dla City.

GOOOOOOOOOOL! Jesus i genialnie rozpoczyna mecz Manchester!

Dobra piłka Belga, ale nikt nie oddał strzału.

Mane fauluje De Bruyne i będzie groźna sytuacja dla City...

Zaczynamy!

Piłkarze wychodzą już z tunelu! Za chwilę hymn i pierwszy gwizdek.

Zapraszamy również na relację z drugiego dzisiejszego meczu!

Liga Mistrzów: AS Roma - FC Barcelona. Relacja i wynik na żywo

Pep Guardiola wystawia aż sześćiu graczy ofensywnych, na ławce mecz zaczyna Sergio Aguero. Hiszpan stawia na atak od samego początku. Trzeba jednak pamiętać o zabójczym trio z Liverpoolu, które już w pierwszym meczu dość łatwo poczynało sobie z defensywą City.

Składy:

City: Ederson - Walker, Otamendi, Laporte - D. Silva, Fernandinho, De Bruyne, B. Silva - Sterling, Jesus, Sane

Liverpool: Karius - Alexander-Arnold, Van Dijk, Lovren, Robertson - Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner - Salah, Firmino, Mane

Witamy w relacji na żywo z meczu Manchester City - Liverpool. Dziś rozstrzygnie się, która z drużyn, jako jedyna będzie reprezentowała Anglię w półfinale Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu "The Reds" wygrali 3:0.