NBA: Szósta z rzędu wygrana Nuggets, Pelicans w play off

Koszykarze Denver Nuggets pokonali Portland Trail Blazers 88:82 w poniedziałkowym meczu ligi NBA i odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu. Z kolei New Orleans Pelicans po wygraniu z Los Angeles Clippers 113:110 awansowali do fazy play off po trzech latach przerwy.

To był kolejny trudny mecz w walce o play off. Była to fizyczna walka przez 48 minut - powiedział trener Nuggets Michael Malone.

Jego podopieczni walczą o ostatnie miejsce premiujące awansem do play off w Konferencji Zachodniej z zespołem Minnesota Timberwolves. Ten z kolei pokonał u siebie Memphis Grizzlies 113:94. Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej Nuggets i Timberwolves mają taki sam bilans i współczynnik.

W środę, w ostatniej kolejce rundy zasadniczej oba zespoły spotkają się w Minneapolis. W przypadku zwycięstwa Nuggets, ten zespół awansuje do play off po raz pierwszy od pięciu lat. - W przerwie meczu uczciwie powiedziałem moim zawodnikom, że jeśli przegramy, będziemy poza play off. Wiedziałem, że nasi rywale w walce o awans wygrali swoje mecze i czułem, jakbyśmy grali o życie - przyznał Malone.

Z kolei Trail Blazers mimo porażki pozostało na trzecim miejscu w tabeli Konferencji Zachodniej. Jednak w ostatniej kolejce ten zespół może wyprzedzić Utah Jazz. - Nie martwię się tą porażką. W ostatniej kolejce podejmujemy u siebie Utah i prawdopodobnie zakończymy rundę na trzecim miejscu - przyznał bośniacki środkowy zespołu z Portland Jusuf Nurkic, który w poniedziałkowym meczu zdobył 20 punktów i zaliczył 19 zbiórek.

Z kolei Minnesotę Timberwolves poprowadził do zwycięstwa Karl-Anthony Towns, który zdobył 24 punkty i zaliczył 18 zbiórek.

Udział w play off zapewnili sobie zespół New Orleans Pelicans po pokonaniu Los Angeles Clippers 113:110. Zespół z Nowego Orleanu wywalczył drugi awans do play off w ciągu ostatnich siedmiu lat. W tym sezonie udało się to osiągnąć pomimo braku DeMarcusa Cousinsa, który w styczniu doznał kontuzji ścięgna Achillesa. W poniedziałkowym meczu Anthony Davis zdobył 28 punktów, a Nikola Mirotic zaliczył double-double (24 punkty i 16 zbiórek).

Ósme, ostatnie miejsce premiowane udziałem w play off w Konferencji Wschodniej zajmuje zespół Washington Wizards, który może jeszcze awansować na szóste. W środowym spotkaniu zagra z ostatnim zespołem Konferencji Wschodniej Orlando Magic.