LSK: Porażka z ŁKS Commercecon Łódź i spadek Poli Budowlanych Toruń

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały z Poli Budowlanymi Toruń 3:0 (26:24, 28:26, 25:17) w meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Drużyna z Torunia po tej porażce spadła z ligi. Podopieczne trenera Michała Maska zakończyły ten etap rozgrywek na trzeciej pozycji.

Starcie lepiej rozpoczęło się dla torunianek. Szybko uzyskały prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło aż cztery punkty. Podopieczne Mirosława Zawieracza w dużym stopniu zawdzięczały to bardzo dobrej grze w elemencie bloku. Od chwili, gdy siatkarki ŁKS zaczęły przebijać się przez ręce rywalek, strata zaczęła się zmniejszać. Mimo, że w końcówce drużyna z Torunia prowadziła już 23:20 to gospodynie zeszły z boiska zwycięsko.

Po przerwie łodzianki kontynuowały dobrą grę i zbudowały trzypunktową przewagę. Szybko jednak ją utraciły i o rozstrzygnięciu seta ponownie decydowała końcowa faza seta. Siatkarki Michała Maska były w niej górą, podobnie jak w partii numer trzy, która nie przypominała w niczym dwóch poprzednich. Od początku do końca lepsze były gospodynie i odniosły triumf w całym meczu 3:0.

ŁKS po zwycięstwie nad Poli Budowlanymi utrzymał się na trzeciej pozycji w tabeli, a drużyna z Torunia spadła z Ligi Siatkówki Kobiet.

ŁKS Commercecon Łódź - Poli Budowlani Toruń 3:0 (26:24, 28:26, 25:17)

ŁKS Commercecon Łódź: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Izabela Kowalińska, Ewa Kwiatkowska, Deja McClendon, Athina Papafotiou, Katarzyna Sielicka - Krystyna Strasz (libero) - Dominika Mras, Julita Rafałko, Agata Wawrzyńczyk

POLI Budowlani Toruń: Izabela Bałucka, Marina Cvetanovic, Kinga Hatala, Anna Lewandowska, Dorota Ściurka, Marta Wójcik - Agata Nowak (libero).

MVP: Izabela Kowalińska (13 punktów)