Lewandowski ustalił wynik! Zdecydowane zwycięstwo Bayernu Monachium

Piłkarze Bayernu Monachium pewnie ograli Borussię Moenchengladbach 5:1 w meczu 30. kolejki Bundesligi. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie Robert Lewandowski, który rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Bawarczycy przed tygodniem wywalczyli szóste z rzędu mistrzostwo Niemiec, a w środę uzyskali awans do półfinału Ligi Mistrzów. W sobotnim meczu Jupp Heynckes dał pograć kilku zmiennikom, przez co na ławce rezerwowych usiadł kapitan reprezentacji Polski.

Zastąpił go Sandro Wagner, który już w pierwszej połowie dwukrotnie znalazł drogę do bramki rywali. Najpierw wyrównał wynik meczu w 37. minucie, trafiając z bliskiej odległości do pustej bramki, następnie cztery minuty później poprawił na 2:1 celnym uderzeniem głową. Tuż po przerwie, w 51. minucie jego strzał dobił natomiast Thiago Alcantara.

Lewandowski na placu gry pojawił się w 70. minucie, niedługo po tym, jak czwartą bramkę dla Bayernu zdobył David Alaba. Polak ustalił wynik meczu w 82. minucie po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha. "Lewy" zdobył swą 27. bramkę w tym sezonie i zdecydowanie przewodzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Bayern Monachium – Borussia Moenchengladbach 5:1 (2:1)
Bramki: Sandro Wagner 37, 43, Thiago 52, David Alaba 68, Robert Lewandowski 82 – Josip Drmić 9