Asseco Resovia ograła Stocznię Szczecin i awansowała do play–off

Asseco Resovia pokonała Stocznię Szczecin 3:0 na zakończenie fazy zasadniczej PlusLigi. Taki wynik oznacza, że podopieczni Andrzeja Kowala zagrają w fazie play–off.

Siatkarze z Podkarpacia musieli wygrać za trzy oczka i pewnie zdołali osiągnąć cel. Premierową odsłonę rozpoczęli co prawda nerwowo (4:5, 10:11), w środkowej części zaczęli jednak nadawać ton grze. Kluczowa była seria siedmiu wygranych piłek przy zagrywkach Aleksandra Śliwki (18:12). Później punkty serwisami dołożyli jeszcze Jakub Jarosz (21:15) oraz Thibault Rossard (24:17), a seta skutecznym atakiem zakończył Śliwka (25:18).

Druga partia również przebiegała pod znakiem przewagi gospodarzy (10:7, 17:13). W końcówce rywale zbliżyli się na dwa punkty (23:21), jednak skuteczny atak Barthelemy Chinenyeze oraz błąd Janusza Gałązki przesądziły o zwycięstwie gospodarzy (25:21).

Po dłuższej przerwie przebudzili się siatkarze ze Szczecina. W trzecim secie mieli wyraźną przewagę (8:13, 10:15), podopieczni trenera Kowala zdołali jednak opanować sytuację i odrobili straty (16:16). Końcówka przebiegała po myśli siatkarzy z Rzeszowa, którzy po asie serwisowym Jarosza wygrali 25:19 i przypieczętowali awans do czołowej szóstki. MVP: Thibault Rossard.

Asseco Resovia – Stocznia Szczecin 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)

Asseco Resovia: Lukas Tichacek, Aleksander Śliwka, Barthelemy Chinenyeze, Jakub Jarosz, Dawid Dryja, Thibault Rossard – Mateusz Masłowski (libero) oraz Łukasz Perłowski, Dominik Depowski, Michał Kędzierski, Jochen Schoeps.

Stocznia: Eemi Tervaportti, Janusz Gałązka, Mateusz Malinowski, Michał Ruciak, Marcin Wika, Bartosz Gawryszewski – Adrian Mihułka (libero) oraz Tomasz Kowalski, Bartłomiej Kluth.