W poprzednim sezonie obie ekipy rywalizowały w wielkim finale. Siatkarki Chemika wygrały wówczas oba mecze (3:0 w Łodzi i 3:1 w Szczecinie) i sięgnęły po tytuł. W obecnym do starcia policzanek z Budowlanymi doszło o szczebel niżej, czyli w półfinale.

 

W premierowej odsłonie wyrównaną walkę oglądaliśmy jedynie do stanu 10:10. Później, przy dobrych zagrywkach Pavli Vincourovej, ekipa z Łodzi wygrała osiem piłek z rzędu (10:18) i właściwie rozstrzygnęła tę partię. Gospodynie nie zdołały już nawiązać walki, a Kaja Grobelna zamknęła seta skutecznym atakiem (16:25).

 

Drugą partię podrażnione gospodynie rozpoczęły od mocnego uderzenia (6:1), przyjezdne nie miały nic do powiedzenia, przez dłuższy czas ich zdobycz punktowa opierała się jedynie na błędach rywalek. W końcówce dystans wzrósł do dziesięciu oczek (19:9), a skuteczne ataki Straszimiry Simeonowej i Bereniki Tomsi przyniosły Chemikowi decydujące punkty (25:14).

 

Set numer trzy również zakończył się pewnym zwycięstwem gospodyń, które wypracowały sobie sporą przewagę w środkowej części przy zagrywkach Bianki Busy (16:10). W końcówce łodzianki zdołały jeszcze zbliżyć się na dwa punkty (22:20), ale as serwisowy Katarzyny Gajgał-Anioł oraz pomyłka Julii Twardowskiej w ataku rozstrzygnęły tę partię na korzyść policzanek (25:20).

 

W czwartej odsłonie przyjezdne znów doszły do głosu, w początkowych fragmentach miały nawet kilkupunktową przewagę (6:9, 9:11). Policzanki odrobiły straty i przejęły inicjatywę. Skutecznie grały Malwina Smarzek i Busa, a Chemik budował przewagę (18:14, 22:18). Natalia Mędrzyk wywalczyła piłkę meczową (24:19), a w kolejnej akcji skuteczny blok gospodyń zakończył mecz. MVP: Malwina Smarzek.

 

Pierwszy mecz półfinałowy LSK:

Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (16:25, 25:14, 25:20, 25:19)

Chemik: Bianka Busa, Stefana Veljkovic, Malwina Smarzek, Natalia Mędrzyk, Katarzyna Gajgał-Anioł, Sladjana Mirkovic – Aleksandra Krzos (libero) oraz Straszimira Simeonowa, Izabela Bełcik, Berenika Tomsia, Agnieszka Bednarek-Kasza.
Grot Budowlani: Kaja Grobelna, Martyna Grajber, Gabriela Polańska, Paula Vincourova, Julia Twardowska, Agnieszka Kakolewska – Agata Witkowska (libero) oraz Justyna Kędziora, Ewelina Polak, Adrianna Muszyńska.

Stan rywalizacji play–off (do dwóch zwycięstw): Chemik Grot Budowlani 1–0. Następny mecz we wtorek 17 kwietnia w Łodzi (godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport Extra).

W drugiej półfinałowej parze Developres SkyRes Rzeszów rywalizuje z ŁKS Commercecon Łódź. Pierwszy mecz w poniedziałek 16 kwietnia (godzina 18.00; transmisja – Polsat Sport).