PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn zagra w play–off!

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozgromili MKS Będzin 3:0 w meczu 30. kolejki PlusLigi. Gospodarze musieli wygrać za trzy punkty, by zapewnić sobie miejsce w czołowej szóstce i spokojnie to zadanie wykonali.

Scenariusz premierowej odsłony pisali siatkarze z Olsztyna. Już na początku uzyskali wyraźną przewagę, po dwóch asach serwisowych Jakuba Kochanowskiego prowadzili 10:4. Zagrywka i skuteczna gra w ataku były atutami gospodarzy również w dalszej części seta (14:5, 18:6). W końcówce udało się przyjezdnym przekroczyć barierę dziesięciu oczek, ale siatkarze Indykpolu AZS pewnie wygrali 25:14.

Pozostałe sety miały podobny przebieg. Skuteczna gra Jana Hadravy i Robberta Andringi pozwoliła olsztynianom kontrolować sytuację na parkiecie. Wyniki kolejnych partii mówią właściwie wszystko o ich przebiegu. Gospodarze wygrali 25:17 oraz 25:11.

Dzięki wygranej za trzy punkty siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn jako czwarta drużyna (po ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, PGE Skrze Bełchatów oraz Treflu Gdańsk) awansowali do czołowej szóstki PlusLigi, która w play–offach zagra o medale.

Indykpol AZS Olsztyn – MKS Będzin 3:0 (25:14, 25:17, 25:11)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Daniel Pliński, Tomas Rousseaux, Paweł Woicki - Michał Żurek (libero) - Mateusz Kańczok.

MKS: Rafael Araujo, Bartłomiej Grzechnik, Jakub Peszko, Artur Ratajczak, Jonah Seif, Marcin Waliński - Michał Potera (libero) - Rafał Faryna, Złatan Jordanow, Jan Klobucar, Mateusz Kowalski, Łukasz Kozub.