Lewandowski w trakcie kariery grał w Zagłębiu Lubin, Groclinie Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Szachtarze Donieck i FK Sewastopol. Polak rozwiązał kontrakt pół roku przed jego wygaśnięciem z powodu napiętych nastrojów politycznych na Ukrainie. Co nie oznacza, że nie mógł dalej kontynuować kariery piłkarskiej.

- Mogłem grać dalej w piłkę, była jeszcze taka szansa. Miałem oferty ze Stanów Zjednoczonych, Australii, a nawet z Polski, ale wtedy nie chciałem tutaj wracać. Zdecydowałem przeprowadzić się do Dubaju - powiedział Lewandowski.

Pobyt 38-latka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie był dla niego tylko i wyłącznie wakacjami. W tym czasie realizował się jako biznesmen, prowadząc trafne inwestycje, jak również kończył kurs trenerski.

- Licencję trenerską zdobywałem przez cały okres mojego pobytu w Dubaju. Jeździłem do Roberta Lewandowskiego i obserwowałem treningi, kiedy jeszcze Guardiola był trenerem Bayernu Monachium. To były cenne informacje dla tak młodego trenera jak ja, tego się nie przeczyta w żadnej książce - stwierdził szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

Lewandowski ma swoją wizję prowadzenia klubu i liczy na to, że o sile zespołu w przyszłości będą decydowali wychowankowie z akademii.

- Zagłębie jest stabilnym klubem, który jest bardzo dobrze zorganizowany i mądrze prowadzony. Jest tu wszystko co potrzeba piłkarzowi i trenerowi do rozwoju, a nawet więcej, gdyż mamy wspaniałą akademię. Moją pierwszą wizją było to, żeby zawodnicy ze szkółki w przyszłości stanowili o sile zespołu - zakończył.

Cały odcinek "Prawdy o Futbolu" w załączonym materiale wideo.

 

Więcej informacji i odcinków "Prawdy o Futbolu" na oficjalnym kanale TUTAJ.