LSK: Kto nie wygrywa 3:0, ten... wygrywa 3:2. Wielki powrót Developresu

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wygrały po bardzo emocjonującym meczu z ekipą ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 27:29, 15:7) w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Siatkówki Kobiet. Rewanż już w czwartek 19 kwietnia. Transmisja w Polsacie Sport.

Spotkanie rozpoczęło się od fragmentu bardzo wyrównanej gry. Dopiero przy stanie 6:6 trzypunktową serię zanotowały gospodynie, jednak łodzianki szybko odrobiły straty i doprowadziły do remisu (14:14). W końcowej fazie seta obie drużyny wymieniały się prowadzeniem. Ostatecznie korzystnie wyszły na tym siatkarki Developresu.

Rozpędzone gospodynie dobrze weszły w drugiego seta i wypracowały wysoką przewagę (8:3). Łodzianki pod koniec rozpoczęły gonitwę, lecz było już zbyt późno i przegrały 21:25.

Po dziesięciominutowej przerwie na boisko wróciły dwie zupełnie inne drużyny. Teraz to przyjezdne rozdawały karty, co doskonale dokumentuje wynik, jakim zakończyła się trzecia odsłona. Również partia czwarta układała się pod dyktando siatkarek Michała Maska. W końcówce z dalekiej podróży wróciły rzeszowianki, a to zapewniło kibicom zgromadzonym na Podpromiu ogromne emocje. Ostatecznie jednak to ŁKS wygrał i wydłużył spotkanie o kolejnego seta.

W tie-breaku rzeszowianki były bezbłędne. Na zmianę stron schodziły przy stanie 8:3. Zaliczka ta wystarczyła, by rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

Drużyna Developresu przybliżyła się do finału mistrzostw Polski. W rywalizacji do dwóch wygranych prowadzą 1:0. Rewanż w czwartek 19 kwietnia w Łodzi.

Developres SkyRes Rzeszów - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 27:29, 15:7)

Developres SkyRes Rzeszów: Monika Ptak, Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Jelena Blagojevic, Anna Kaczmar, Adela Helic - Agata Sawicka (libero) – Kamila Ganszczyk, Klaudia Kaczorowska, Ewa Żak, Julia Andruszko, Agnieszka Rabka

ŁKS Commercecon Łódź: Izabela Kowalińska, Regiane Aparecida Bidias, Ewa Kwiatkowska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Athina Papafotiou, Katarzyna Sielicka - Krystyna Strasz (libero) - Deja McClendon, Dominika Mras