Starcie w Australijczykami będzie pierwszym sprawdzianem biało-czerwonych przed turniejem Speedway od Nations, który zastąpił rozgrywany do tej pory Drużynowy Puchar Świata. Gospodarzem nowej formuły drużynowych mistrzostw świata będzie Wrocław, a impreza odbędzie się w dniach 8-9 czerwca.

Cieślak na towarzyski mecz powołał najsilniejszy skład - czwórkę uczestników Grand Prix - Przemysława Pawlickiego, Dudka, Janowskiego i Zmarzlika oraz dwóch medalistów cyklu - Kasprzaka i Hampela. W drużynie, która rok temu wygrała w Lesznie Drużynowy Puchar Świata, zabrakło tylko Piotra Pawlickiego. Kapitan Fogo Unii obecnie przechodzi rehabilitację po kontuzji stawu skokowego.

Spotkanie w Pile będzie trzecią potyczką pomiędzy obiema reprezentacjami w ostatnich latach. W 2014 roku, podopieczni Cieślaka pokonali Australijczyków 54:39. W poprzednim sezonie w Krakowie biało-czerwoni zwyciężyli 49:41.

Trener rywali Mark Lemon wkrótce ogłosi skład swojej reprezentacji. Jak poinformowali organizatorzy, na pewno nie zabraknie mistrza świata Jasona Doyle'a.