Na początku kwietnia z pracy zrezygnował Heinz Kuttin, którego stanowisko z powodu słabych wyników i tak było zagrożone. W poniedziałek o nominacji Feldera na swoim profilu na Facebooku napisał inny były trener - Alexander Pointner. To właśnie na niego powoływały się media. - Celem jest przedstawienie nowego trenera do 28 kwietnia. Rozważanych jest kilka opcji, a Felder jest jednym z kandydatów - powiedział Stecher.

 

Felder prowadził już Austriaków w latach 1995-97, a następnie niemieckich kombinatorów norweskich. Jako zawodnik może się pochwalić wicemistrzostwem olimpijskim w zmaganiach drużynowych w 1992 roku w Albertville. Na koncie ma także sześć medali mistrzostw świata, w tym dwa złote, oraz Kryształową Kulę za triumf w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 1990/91.

 

Miniony sezon był najgorszym w wykonaniu Austriaków od wielu lat. Po raz trzeci w historii, a pierwszy od sezonu 2000/2001, reprezentanci tego kraju nie wygrali żadnego konkursu Pucharu Świata, w czołowej "20" klasyfikacji generalnej znalazł się tylko triumfator poprzedniej edycji Stefan Kraft. Także z igrzysk olimpijskich w Pjongczangu Austriacy wrócili bez medalu.

 

Kuttin, który w latach 2004-06 był szkoleniowcem polskiej kadry, prowadził austriackich skoczków od 2014 roku. Największym sukcesem było podwójne zwycięstwo Krafta w ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Lahti.