Puchar Polski: Obrona trofeum możliwa! Arka Gdynia pierwszym finalistą

Arka Gdynia pokonała Koronę Kielce 1:0 (0:0) w drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski i awansowała do finału rozgrywek, w których występuje jako obrońca trofeum. Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego na PGE Narodowym zagrają ze zwycięzcą dwumeczu Legia Warszawa - Górnik Zabrze.

Arka stanęła przed szansą występu w finale rozgrywek po raz drugi z rzędu. Po porażce 1:2 w Kielcach obrońcy tytułu wcale nie byli na straconej pozycji. Korona ostatni raz w finale zagrała w 2007 roku i był to jej jedyny występ w bezpośrednim starciu o trofeum.

Pierwsza połowa nie mogła zadowolić kibiców zgromadzonych przy Olimpijskiej. Nie obejrzeli żadnych bramek, a co więcej nawet sytuacji bramkowych. Co ciekawe obaj szkoleniowcy już w ciągu pierwszych 45 minut dokonali zmian. W szeregach Korony Gorana Cvijanovica zastąpił Ivan Jukić, a w Arce Adam Marciniak za Marcina Warcholaka.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Emocji było jak na lekarstwo aż do 85. minuty. Żółto-niebiescy przeprowadzili bardzo ciekawą akcję. Wprowadzony na boisko Ruben Jurado w iście brazylijskim stylu odegrał piłkę do Marcusa da Silvy, a ten huknął jak z armaty na bramkę Alomerovica. Serbski bramkarz nie miał najmniejszych szans na obronę tego strzału. Trafienie to ustaliło wynik spotkania i dało awans "Arkowcom".

W drugim półfinale rywalizuje mistrz Polski i beniaminek Ekstraklasy, czyli Legia Warszawa i Górnik Zabrze. Zwycięzcę wyłoni środowe starcie przy Łazienkowskiej. Transmisja tego meczu w środę od godz. 20:30 w Polsacie Sport.

Arka Gdynia - Korona Kielce 1:0 (0:0)
Bramka: Marcus Vinicius 80

Arka Gdynia: Krzysztof Pilarz – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Marcin Warcholak (35. Adam Marciniak) – Luka Zarandia (60. Ruben Jurado), Dawid Sołdecki, Michał Nalepa, Mateusz Szwoch – Maciej Jankowski, Enrique Esqueda (55. Marcus Vinicius)

Korona Kielce: Zlatan Alomerovic – Bartosz Rymaniak, Adnan Kovacevic, Radek Dejmek, Akos Kecskes – Michael Gardawski (81. Zlatko Janjic), Mateusz Możdżeń, Goran Cvijanovic (41. Ivan Jukic), Ken Kallaste – Nabil Aankour (46. Łukasz Kosakiewicz), Nika Kaczarawa

Żółte kartki: Michał Nalepa, Michał Marcjanik - Nabil Aankour, Adnan Kovacevic, Nika Kaczarawa, Michael Gardawski, Bartosz Rymaniak

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji!

KONIEC MECZU!!! ARKA GDYNIA W FINALE PUCHARU POLSKI!

Żółta kartka dla Rymaniaka.

Groźna sytuacja Korony, ale Kaczarawa był na spalonym. Goście walczą, ale czasu mają coraz mniej...

GOL!!! Marcus da Silva odpalił armatę i Arka prowadzi 1:0!!!

Arka znowu zagroziła bramce Alomerovica.

Ależ blisko szczęścia był Mateusz Szwoch. Piłka po jego strzale minimalnie przeleciała obok słupka.

Zmiana w Koronie: Janjić za Gardawskiego.

Niezła akcja prawą stroną Korony. Rymaniak dostarczył piłkę do Kosakiewicza, ale nic wielkiego z tego nie wyszło.

Gardawski ukarany żółtą kartką za faul.

Kaczarawa i Marcjanik otrzymali po żółtej kartce.

Strzalał Gardawski, ale Pilarz spokojnie wyłapał.

Damian Zbozień próbował uderzyć z pierwszej piłki, lecz wyraźnie pudłował.

Strzał Możdżenia obok słupka.

Zła wiadomość dla Arki! Zarandia ucierpiał w walce o piłkę i został zmieniony przez Rubena Jurado.

Pierwszy mocny strzał na bramkę Korony! Z dystansu sił spróbował Marciniak. Na rzut rożny wybił Alomerović.

Zmiana w Arce: Endrique Esqueda ustąpił miejsca Marcusowi da Silva.

Kovacević obejrzał żółtą kartkę za faul na Zarandii. Rzut wolny dla Arki.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Korony zdecydowanie za mocne.

Esqueda wbiegł w pole karne Pilarza, lecz czysto interweniowała obrona Arki.

Zamieszanie pod bramką Alomerovica, ale nie wykorzystali tego "Arkowcy".

Zaczynamy drugą część spotkania!

Koniec pierwszej połowy! Póki co w Gdyni trochę brakuje emocji. Żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej akcji. Wracamy za kwadrans.

Zmiana w Koronie: Za Cvijanovica wszedł Jukić.

Nalepa ukarany żółtą kartką za faul na Rymaniaku.

Zmiana w Arce: Marciniak za Warcholaka.

Żółty kartonik dla Aankoura za faul na Zbozieniu.

Rzut rożny dla Korony.

Karygodny błąd bramkarza Arki! Piłka wpadła wprost pod nogi Kaczarawy, lecz na czas do obrony wrócił Sołdecki.

Wzorowa, ale niewykorzystana sytuacja Jankowskiego.

Bezsensowne zagranie Warcholaka. Pod presją wybił piłkę... w trybuny.

Strzał Jankowskiego przyblokowany przez obrońcę Korony. Kolejny rzut rożny.

Kaczarawa dośrodkował, ale za mocno. Arka spokojnie przejęła piłkę.

Pierwszy rzut rożny Arki. Marcjanik trafił nieczysto w piłkę, niebezpieczeństwo oddalone.

Korona próbowała wedrzeć się w pole karne gospodarzy, lecz bardzo szybko sytuację wyjaśnili obrońcy.

Pierwsza akcja pod bramką Arki, ale piłka ląduje w rękach Krzysztofa Pilarza.

Sędzia Jarosław Przybył rozpoczął spotkanie!

Prezentacja drużyn już za nami. Za kilka chwil rozpocznie się mecz!

Piłkarze są już w tunelu. Za moment wyjdą na murawę.

Znamy składy drużyn!

Witamy w naszej relacji z drugiego meczu półfinałowego Pucharu Polski Arka Gdynia - Korona Kielce!