Rywalizacja o miejsca 7–12 sezonu 2017/18 rozstrzygnie się systemem mecz i rewanż (+ ewentualny "złoty set").

 

Mimo trzęsienia ziemi w ONICO Warszawa (zmiana na stanowisku prezesa oraz rozstanie z klubem Pawła Zagumnego – wiceprezesa i dyrektora sportowego), drużyna ze stolicy wygrała w Lubinie. Sporo walki przyniosło również starcie o 11. miejsce pomiędzy Stocznią i GKS, które po tie-breaku wygrali siatkarze z Katowic.

 

Pierwszy mecz o 7. miejsce:

 

Cuprum Lubin – ONICO Warszawa 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 23:25)

 

Cuprum: Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Piotr Hain, Maciej Gorzkiewicz, Robert Taht, Dawid Gunia – Marcin Kryś (libero) oraz Bartosz Makoś (libero), Michał Masny.
ONICO: Andrzej Wrona, Wojciech Włodarczyk, Bartosz Kwolek, Jakub Kowalczyk, Antoine Brizard, Guillaume Samica – Damian Wojtaszek (libero) oraz Sebastian Warda.

 

Rewanż odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia w Warszawie (godzina 20.00; transmisja – Polsatsport.pl i IPLA.tv).

 

Pierwszy mecz o 9. miejsce:

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 3:1 (23:25, 25:20, 25:21, 25:21)

 

Aluron Virtu Warta: Grzegorz Bociek, Hugo de Leon Guimaraes, Grzegorz Pająk, David Smith, Maciej Zajder, Michał Żuk – Taichiro Koga (libero) oraz Krzysztof Andrzejewski, Kamil Długosz, Matej Patak.
Cerrad Czarni: Michał Filip, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kamil Kwasowski, Dmytro Teremienko, Dejan Vincic – Dustin Watten (libero) oraz Kamil Droszyński, Michał Ostrowski, Kacper Wasilewski, Jakub Ziobrowski, Wojciech Żaliński.

 

Rewanż w piątek 20 kwietnia w Radomiu.

 

Pierwszy mecz o 11. miejsce:

 

Stocznia Szczecin – GKS Katowice 2:3 (22:25, 20:25, 25:20, 25:21, 13:15)

 

Stocznia: Michał Ruciak, Janusz Gałązka, Eemi Tervaportti, Marcin Wika, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Malinowski – Marcin Jaskuła (libero) oraz Adrian Mihułka (libero), Bartłomiej Kluth, Tomasz Kowalski, Jeffrey Menzel.
GKS: Maciej Fijałek, Serhij Kapelus, Paweł Pietraszko, Karol Butryn, Rafał Sobański, Emanuel Kohut – Bartosz Mariański (libero) oraz Gonzalo Quiroga, Kacper Stelmach, Marcin Komenda, Dominik Witczak i Bartłomiej Krulicki.

 

Rewanż w sobotę 21 kwietnia w Katowicach.