"Na temat kontraktu z trenerem rozmawiam już od dłuższego czasu. Nie jest łatwym partnerem do rozmowy, ale jesteśmy już dogadani i jeśli będzie chwila, to umowa zostanie podpisana" – mówił w ubiegłym tygodniu prezes Korony Krzysztof Zając. W czwartek, po powrocie drużyny z rewanżowego meczu półfinału Pucharu Polski z Arką Gdynia, obydwie strony spotkały się i podpisały stosowną umowę.

Lettieri w 20-letniej karierze szkoleniowca prowadził przeważnie zespoły z niższych lig niemieckich, m.in. FC Augsburg, SV Darmstadt 98 czy MSV Duisburg. Przed przyjściem do Korony był trenerem klubu 3. Bundesligi FSV Frankfurt. Pod jego wodzą drużyna w 13 spotkaniach odniosła jedno zwycięstwo, trzy mecze zremisowała i doznała dziewięciu porażek.

Kielczanie pod jego okiem w rozgrywkach ekstraklasy zaliczyli 12 zwycięstw, 12 remisów i siedem porażek – co pozwoliło im awansować do grupy mistrzowskiej. Oprócz tego Korona doszła aż do półfinału Pucharu Polski, gdzie została wyeliminowana w dwumeczu przez Arkę Gdynia (2:1, 0:1).