LSK: ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów. Transmisja w Polsacie Sport

Będzie to drugi mecz półfinałowy między ŁKS Commercecon Łódź a Developresem SkyRes Rzeszów. Pierwsze starcie po długiej i zaciętej rozgrywce wygrały rzeszowianki (3:2). Tym razem będą musiały poradzić sobie w Atlas Arenie. Transmisja meczu ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów w Polsacie Sport.

W tym sezonie podopieczne Lorenzo Micelliego grały w Łodzi już trzykrotnie i za każdym razem wracały do Rzeszowa na tarczy. Co ciekawe, w ostatnich sześciu spotkaniach tych obu drużyn łodzianki przegrały tylko raz, w poniedziałek. Nastąpiło to dopiero po tie-breaku, w którym reszowianki wygrały 15:7.

Można było się spodziewać, że gra w półfinałach będzie wyglądać zupełnie inaczej niż w sezonie zasadniczym. W końcu stawką jest mistrzostwo kraju. To potwierdza tezę, że gra w play off rządzi się swoimi prawami.

W dwóch pierwszych setach podopieczne Michala Maseka źle wyprowadzały ataki i często trafiały w blok drużyny Micelliego. Siatkarki z Łodzi przebudziły się dopiero w trzecim secie, który wygrały 25:16, natomiast po czwartej odsłonie na tablicy widniał wynik 2:2. W tie-breaku łodzianki nie wytrzymały presji i popełniły sporo błędów, które pomogły drużynie z Rzeszowa odnieść zwycięstwo.

O zaciętości tej rywalizacji świadczą również statystyki. Obie drużyny grają przy podobnej skuteczności w przyjęciu i w ataku. Łodzianki nieco lepiej blokowały, zaś siatkarki z Rzeszowa zaliczyły więcej asów serwisowych. Spotkanie w łódzkiej Atlas Arenie z pewnością będzie równie zacięte. W przypadku, gdy łodziankom uda się doprowadzić do remisu, decydujący trzeci pojedynek zostanie rozegrany na Podpromiu 23 kwietnia.

Transmisja meczu ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów od 18:00 w Polsacie Sport.