Urodzinowa klęska Ruchu Chorzów

Piłkarze Ruchu Chorzów będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o piątkowym meczu z Pogonią Siedlce... W dniu 98. urodzin klubu przegrali 0:6, chociaż po pierwszej połowie było 0:0.

Ponad 5,5 tysiąca kibiców, którzy pojawili się na stadionie przy Cichej, liczyli na świętowanie. Tymczasem urodziny zamieniły się w stypę.

Pierwsza połowa nie wskazywała, że tak to się wszystko skończy. Żaden z piłkarzy nie wpisał się na listę strzelców. Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie. Do bramki trafiali wyłącznie przyjezdni. Dwa gole strzelił Przemysław Płacheta, natomiast po jednym trafieniu dołożyli Grzegorz Tomasiewicz, Adrian Paluchowski, Jarosław Ratajczyk i Dominik Kun.

- To ważny dzień w historii Ruchu, szkoda, że bez naszego udziału. (...) Ani nie graliśmy, ani nie biegaliśmy. A dodatkowo do tego wszystkiego w momencie bardzo trudnym już, straciliśmy głowy. Oprócz tego, że nie było nas na boisku pod każdym względem, nie było też naszych głów. O to mam największe pretensje - powiedział trener "Niebieskich" Dariusz Fornalak.

- Jest nam bardzo wstyd, bo zagraliśmy fatalny mecz. Nic pozostaje mi nic innego, jak przeprosić wszystkich kibiców. Ciężko coś powiedzieć po takim meczu... - dodał Maciej Urbańczyk cytowany przez serwis niebiescy.pl.

Ruch Chorzów powstał dokładnie 20 kwietnia 1920 roku. W swoim dorobku ma 14 tytułów mistrzowskich, sześć wicemistrzostw i trzy Puchary Polski.

Ruch Chorzów - Pogoń Siedlce 0:6 (0:0)

Bramki: Płacheta 51, 69, Tomasiewicz 60 (k), Paluchowski 66, Ratajczak 76, Kun 86

Ruch: Libor Hrdlička - Santiago Villafañe, Bartłomiej Kulejewski, Marcin Kowalczyk, Mateusz Hołownia - Jakub Kowalski, Maciej Urbańczyk, Mateusz Bogusz (46. Miłosz Trojak), Paweł Wojciechowski (61. Artur Balicki), Miłosz Przybecki (46. Kamil Słoma) - Mateusz Majewski

Pogoń: Przemysław Frąckowiak - Ziggy Gordon, Maciej Wichtowski, Mateusz Żytko, Jarosław Ratajczak - Dominik Kun, Daniel Chyła (75. Dawid Polkowski), Meik Karwot, Grzegorz Tomasiewicz, Przemysław Płacheta (71. Jakub Szrek) - Adrian Paluchowski (67. Andrzej Rybski)

Żółte kartki: Villafañe, Majewski, Trojak, Kowalski - Chyła, Płacheta

Czerwona kartka: Kulejewski (59, za faul taktyczny)