Nice 1 Liga: Hit dla GKS Katowice

W szlagierowym starciu 27. kolejki Nice 1 Ligi Chrobry Głogów przegrał z GKS Katowice 0:2. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Jacka Paszulewicza awansowali na drugie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip. W 16. minucie po strzale Grzegorza Goncerza udaną interwencją popisał się Sławomir Janicki. W odpowiedzi dwukrotnie na bramkę gości uderzył Mateusz Machaj, przy pierwszej próbie piłka poszybowała tuż nad poprzeczką, przy drugiej na przeszkodzie stanął Mateusz Abramowicz.

W 39. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Mateusza Kamińskiego, a ten pewnym strzałem z okolicy dziesiątego metra pokonał bramkarza gospodarzy.

Druga połowa rozpoczęła się od zderzenia Adriana Błąda z Machajem, po której obaj zawodnicy musieli skorzystać z pomocy lekarzy. Piłkarz Chrobrego nie był w stanie kontynuować gry i kilka minut później opuścił boisko.

Pierwszy kwadrans po przerwie upłynął pod znakiem przewagi piłkarzy GKS. Okazję do zmiany wyniku miał Oktawian Skrzecz, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. Później do głosu doszli gospodarze. Stworzyli kilka sytuacji, a najlepszą miał Michał Michalec, który w 73. minucie z najbliższej odległości nie był w stanie pokonać Abramowicza.

Ekipa z Głogwa kończyła mecz w dziesiątkę. W 82. minucie, po brutalnym faulu, czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Szczepaniak. Gospodarze nie zdołali odrobić strat, a w końcówce dobił ich jeszcze Wojciech Słomka, który wykończył kontrę katowiczan, mijając bramkarza i trafiając do pustej bramki.

Chrobry Głogów – GKS Katowice 0:2 (0:1)

Bramki: Kamiński 39, Słomka 90+3

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Karol Danielak - Jakub Bach, Marcel Gąsior, Maciej Kona (70. Damian Kowalczyk), Mateusz Machaj (55. Robert Mandrysz), Serhij Napołow (46. Łukasz Szczepaniak) - Przemysław Trytko

GKS Katowice: Mateusz Abramowicz - Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Lukas Klemenz, Kamil Słaby - Oktawian Skrzecz (84. Wojciech Słomka), Bartłomiej Poczobut, Łukasz Zejdler, Andreja Prokić (90. Bartłomiej Kalinkowski), Adrian Błąd - Grzegorz Goncerz (74. Wojciech Kędziora)

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Gąsior, Janicki - Klemenz, Poczobut

Czerwona kartka: Łukasz Szczepaniak (81)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź). Widzów: 1 286.