Nice 1 Liga: Wigry Suwałki ograły Zagłebie Sosnowiec i są trzecie!

Mecz Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec kończył zmagania w ramach 27. kolejki Nice 1 Ligi. W Suwałkach triumfowali gospodarze, a cenne trzy punkty zapewnił im gol Mateusza Radeckiego z 79. minuty. Wigry są już trzecie w tabeli.

Spotkanie Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec było ostatnim starciem 27. kolejki Nice 1 Ligi. Suwalczanie przystąpili do meczu po trzech pojedynkach, w których nie zachwycili, ale wywalczyli w nich cztery punkty. Z kolei Zagłębie w ostatnich trzech kolejkach sięgnęło po komplet zwycięstw i bardzo mocno rozpędziło się przed końcówką sezonu.

W niedzielę górą była jednak szósta drużyna Nice 1 Ligi, która dzięki temu awansowała na trzecią lokatę z 45 punktami. Triumf 1:0 dał suwalczanom w 79. minucie Mateusz Radecki. Gospodarze przeważali przez całą drugą połowę i zasłużenie ograli sąsiada w tabeli.

Wigry Suwałki - Zagłebie Sosnowiec 1:0 (0:0)
Bramki: Radecki 79

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Mateusz Spychała, Rafał Remisz, Mateusz Żyro, Artur Bogusz - Serhij Pyłypczuk, Robert Obst, Mateusz Radecki, Patryk Sokołowski, Mariusz Rybicki (90. Piotr Kwaśniewski) - Damian Gąska (90. Adrian Jurkowski)

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Tomasz Nawotka, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Cichocki, Tymoteusz Puchacz - Alexandre Cristóvão, Sebastian Milewski (84. Patryk Mularczyk), Callum Rzonca (71,. Bartłomiej Babiarz), Tomasz Nowak, Adam Banasiak - Vamara Sanogo

Żółte kartki: Pyłypczuk, Spychała, Sokołowski - Rzonca, Cristóvão