Start nastąpi 3 maja o godz. 11 z Al. Tomasza Hopfera (Park Agrykola). Kibicom nazwisko czterystumetrowca i dziennikarza sportowego TVP, zmarłego w 1982 roku, kojarzy się z hasłami "Bieg po zdrowie", "Biegaj razem z nami" i Maratonem Pokoju, którego spadkobiercą jest Maraton Warszawski. Pięciokilometrowa trasa wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego - inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 roku: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Al. Ujazdowskimi, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego do mety przy Rozbrat.

Pół godziny wcześniej pobiegną dzieci ze swoją ulubioną maskotką na dystansie 700 m. Organizatorzy - Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA - w odpowiedzi na duże zainteresowanie przygotowali tysiąc pakietów startowych. Natomiast sześć tysięcy przeznaczono dla osób, które zamierzają pokonać 5 km biegiem lub marszem (nordic walking). Jak przypomniano na konferencji, w pierwszym Biegu Konstytucji w 1991 roku udział wzięło niewiele ponad sto osób...

W czwartek 3 maja odbędzie się w Polsce ponad 40 biegów na różnych dystansach. Najstarsze zawody związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji zorganizowane zostaną po raz 30. w Stalowej Woli.