Sensacyjny rekordzista Ligi Mistrzów! Pobił Neymara i Rooneya

Liverpool w fenomenalnym stylu zwyciężył w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów z AS Roma 5:2. The Reds prowadzili juz pięcioma bramkami i rozbijali bezradnych rywali, jednak udana końcówka daje nadzieję rzymianom. Małe święto we wtorkowy wieczór obchodził James Milner, który zanotował swoją dziewiątą asystę w rozgrywkach, co jest najwyższym wynikiem w historii Champions League!

Milner miał być tylko uzupełnieniem składu Liverpoolu, tymczasem radzi sobie fantastycznie w środkowej linii zespołu Jurgena Kloppa. Anglik nigdy nie słynął z finezji, lecz imponuje solidnością i doświadczeniem. Dobra dyspozycja w tym sezonie zaowocowała świetnym wynikiem w Lidze Mistrzów.

We wtorek były reprezentant Anglii celnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Roberto Firmino, który pokonał głową bezradnego Alissona. Dla Milnera była to już dziewiąta asysta w tym sezonie Ligi Mistrzów, co jest nowym rekordem rozgrywek! Dokonał tego rozgrywając 701 minut w 9 meczach. Warto zanotować, że angielski pomocnik w tym sezonie nie ma choćby jednego strzelonego gola...

Do tej pory najlepsi w tej klasyfikacji byli Wayne Rooney (sezon 2013/2014, 765 min) w barwach Manchesteru United i Neymar (sezon 2016/2017, 797 min) w barwach FC Barcelona. Obaj popisywali się w tamtych rozgrywkach ośmioma decydującymi podaniami. Nieco niżej w klasyfikacji wszechczasów są Ryan Giggs (Manchester United, 2006/2007, 605 min), Zlatan Ibrahimović (Paris Saint-Germain, 2012/2013, 793 min), Xavi Hernandez (FC Barcelona, 2008/2009, 971 min) i klubowy kolega Milnera, a więc Roberto Firmino w bieżących rozgrywkach (w 879 minut).

Każdy z wymienionych notował po siedem asyst.