LSK: Developres SkyRes Rzeszów bliżej brązowego medalu

W pierwszym meczu o brązowy medal LSK siatkarki Developres SkyRes Rzeszów wygrały z Grot Budowlanymi Łódź 3:2. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

W pierwszym secie dominowały rzeszowianki. Podopieczne Lorenzo Micellego prowadziły od pierwszej do ostatniej piłki. Kolejny set także należał, mimo chwilowej przewagi łodzianek, do siatkarek Developres.

Natomiast w trzeciej odsłonie skuteczniejsze okazały się przyjezdne. Grot Budowlani trzecią część spotkania pewnie wygrał różnicą siedmiu punktów. Podobnie było w czwartym secie. Ostatecznie korzystne dla gospodyń rozstrzygnięcie przyniósł dopiero tie break.

Rzeszowianki zdobywając 64 punkty były drugie po rundzie zasadniczej. W walce o wejście do finału przegrały z ŁKS Commercecon Łódź.

Z kolei zawodniczki z Łodzi rundę zasadniczą tegorocznych rozgrywek zakończyły na czwartym miejscu. W półfinale, po trzech spotkaniach, uległy Chemikowi Police.

Łodzianki są aktualnymi wicemistrzyniami Polski. Zawodniczki Developresu ubiegłoroczne rozgrywki zakończyły na trzecim miejscu.

Pierwszy mecz o trzecie miejsce:

Developres SkyRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź 3:2 (25:19, 25:22, 17:25, 16:25, 15:12)

Developres SkyRes: Helene Rousseaux, Katarzyna Żabińska, Anna Kaczmar, Monika Ptak, Jelena Blagojevic, Adela Helic – Pola Nowakowska (libero) oraz Klaudia Kaczorowska, Ewa Żak, Agnieszka Rabka, Julia Andruszko, Kamila Ganszczyk

Budowlani: Agnieszka Kąkolewska, Julia Twardowska, Gabriela Polańska, Kaja Grobelna, Pavla Vincourova, Martyna Grajber – Agata Witkowska (libero) oraz Justyna Kędziora, Ewelina Polak, Adrianna Muszyńska

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1–0 dla Developresu. Drugi mecz w sobotę w Łodzi.