NHL: "Pingwiny" zwyciężyły w... pięć minut

Pięciu minut ostatniej tercji potrzebowali hokeiści Pittsburgh Penguins, aby odwrócić losy meczu z Washington Capitals i wygrać 3:2. To był pierwszy półfinał Konferencji Wschodniej ligi NHL. Na Zachodzie od mocnego uderzenia zmagania rozpoczęli "Złoci Rycerze" z Las Vegas.

"Pingwiny", zdobywcy Puchar Stanleya w 2016 i 2017 roku, przegrywały w Waszyngtonie 0:2, tracąc bramki już w 17. sekundzie gry (trafienie Jewgienija Kuzniecowa) oraz 28. sekundzie trzeciej tercji (Aleksandr Owieczkin).

Za odrabianie strat goście wzięli się wkrótce po stracie drugiego gola. W odstępie pięciu minut, między 43. a 48., na listę strzelców wpisali się: Szwed Patric Hoernqvist, Kanadyjczy Sidney Crosby i Amerykanin Jake Guentzel.

W klasyfikacji kanadyjskiej na czele jest Guentzel 16 pkt (7+9), a za nim plasuje się Crosby 15 (7+8).

W czwartek rozpoczęła się także druga runda play off na Zachodzie. Rewelacyjnie spisujący się w swym pierwszym sezonie w NHL zawodnicy Vegas Golden Knights rozgromili San Jose Sharks 7:0.

W tym spotkaniu przełomowa okazała się pierwsza odsłona, zakończona wynikiem 4:0. Po siedmiu minutach "Złoci Rycerze" wygrywali 3:0, po golach Cody'ego Eakina, Erika Hauli i Jonathana Marchessaulta. Na ich zdobycie potrzebowali zaledwie 91 sekund.

W statystykach strzałów było blisko remisu, 34-33 na korzyść ekipy z Las Vegas. W ekipie zwycięzców bardzo dobrze bronił Marc-Andre Fleury.

Drugie pary 1/2 finału konferencji tworzą: Boston Bruins i Tampa Bay Lightning na Wschodzie oraz Nashville Predators i Winnipeg Jets na Zachodzie.