Hit w lidze holenderskiej! Zawodnik ukarał sędziego żółtą kartką

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu przedostatniej kolejki Eredivisie pomiędzy zespołami Vittese Arnhem i Twente Enschede (5:0). W drugiej połowie spotkania pomocnik gospodarzy Navarone Foor pokazał sędziemu głównemu żółtą kartkę w związku z incydentem na boisku.

Do zdarzenia, które zakończyło się "ukaraniem" sędziego Jochema Kamphuisa żółtą kartką, doszło w 61. minucie. Wchodzący wślizgiem piłkarz gości podciął Foora, a ten wpadł na sędziego powodując jego upadek.

Na szczęście wejście było niegroźne i nikt nie odniósł kontuzji. Piłkarz wyciągnął żółtą kartkę z kieszeni arbitra i w widoczny sposób zakomunikował mu, że jego postawa zasługuje na napomnienie. Cała sytuacja rozbawiła arbitra i pozostałych piłkarzy, a po chwili gra mogła zostać wznowiona.

Porażka w meczu z Vitesse ostatecznie przekreśliła szanse "Tukkers" na utrzymanie. Mistrzowie Holandii z sezonu 2009/2010 spadli z ligi pierwszy raz od 1984 roku.

Cała sytuacja z meczu Vitesse Arnhem - Twente Enschede w załączonym materiale wideo.