Rzecznik PZPN: Odpowiedzialność za zachowanie kibiców z sektorów za bramkami ponoszą kluby

Komisja Dyscyplinarna PZPN zajmie się w najbliższych dniach wydarzeniami, do jakich doszło podczas finału Pucharu Polski na PGE Narodowym. Legia Warszawa pokonała Arkę Gdynia 2:1, ale kibice obu drużyn używali środków pirotechnicznych, a mecz był przerywany. - Odpowiedzialność za zachowanie kibiców z sektorów za bramkami ponoszą klub - powiedział rzecznik PZPN.

Sędzia Piotr Lasyk po raz pierwszy przerwał spotkanie na początku drugiej połowy. W sektorze kibiców Legii odpalono wówczas race i całe stadion został zadymiony. Mecz wznowiono po kilku minutach, gdy nieco poprawiła się widoczność, ale później znów użyto środków pirotechnicznych. Tym razem z sektora Arki... wystrzelono kilka rac. Jedna z nich spadła na boisko. Piłkarze musieli zaczekać, aż służby porządkowe ją wyniosą. Kilka rac poleciało również w inne części stadionu.

- Komisja Dyscyplinarna PZPN w najbliższych dniach zajmie się wydarzeniami, jakie miały miejsce w czasie finału. My, jako PZPN, wynajęliśmy ten stadion, więc musimy go zdać. Będzie sporządzony odpowiedni protokół dotyczący stanu obiektu. Odpowiedzialność za zachowanie kibiców z sektorów za bramkami ponoszą kluby, ponieważ to one prowadziły sprzedaż biletów dla tych fanów. I to one będą pociągnięte do odpowiedzialności - powiedział PAP rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek w rozmowie z Polsatem Sport zapowiedział zgłoszenie do prokuratury sprawy kibiców Arki Gdynia, którzy złamali przepisy.

Legia Warszawa wygrała w środę z broniącą trofeum Arką Gdynia 2:1 i po raz dziewiętnasty wywalczyła Puchar Polski. Spotkanie obejrzało ponad 47 tysięcy widzów.