Liga Europy: Olympique Marsylia drugim finalistą. Zadecydowała dogrywka

Olympique Marsylia po dogrywce przegrał 1:2 z Red Bull Salzburg w meczu rewanżowym półfinału Ligi Europy i dzięki zaliczce z pierwszego meczu awansował do finału rozgrywek. Rywalem francuskiego zespołu będzie Atletico Madryt.

Po pierwszym meczu półfinałowym do rewanżu w lepszych nastrojach podchodzili przyjezdni. Piłkarze, których prowadzi Rudi Garcia, wygrali pewnie we Francji 2:0, więc awans do finału miał być formalnością. Jak się okazało, stało się zupełnie inaczej.

Pierwsza połowa nie przyniosła kibicom zgromadzonym na trybunach Red Bull Areny zbyt wielu emocji. Żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki. Minimalnie lepsi byli gospodarze, a ich przewaga wyraźnie uwidoczniła się po przerwie.

Już w 53. minucie padła pierwsza bramka dla Salzburga. Amadou Haidara przeprowadził indywidualną akcję, minął aż pięciu obrońców rywala i spokojnym, lekkim strzałem umieścił piłkę w siatce. Nieco ponad 10 minut później kolejną sytuację wykończoną uderzeniem Xavera Schlagera mieli piłkarze z Austrii. Próbę wybicia podjął Bouna Sarr, lecz zrobił to na tyle niefortunnie, że piłka wtoczyła się do jego własnej bramki, a to oznaczało wyrównanie stanu rywalizacji i dogrywkę.

Pierwszy kwadrans nie przyniósł rozstrzygnięcia. Dopiero w 116. minucie po błędnie podyktowanym rzucie rożnym padła bramka, która zadecydowała o tym, kto zagra w finale. Jej zdobywcą był Rolando.

Mecz finałowy zostanie rozegrany 16 maja w Lyonie.

Red Bull Salzburg - Olympique Marsylia 2:1 (w pierwszym meczu 0:2)
Bramka: Haidara 53', Sarr 65' (s) - Rolando 116'

Salzburg: Walke - Lainer, Andre Ramalho, Caleta-Car, Ulmer (96' Pongracic) - Kaidara, Samassekou, Berisha - Schlager (84' Minamino) - Dabbur, Gulbrandsen (69' Hwang Hee-Chan)

Marsylia: Pele - Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi - Lopez (66' Zambo Andre-Frank), Sanson (102' Rolando) - Thauvin, Payet, Ocampos - Germain (84' N'Jie)

Żółte kartki: Haidara x2 (czerwona), Ramalho, Caleta-Car - Sarr, Lopez, Rami, Germain, Payet, Amavi, Rolando, Pele