Remis w El Clasico! Barcelona przedłużyła szanse na historyczny rekord

W 237. El Clasico padł remis 2:2. Na boisku nie brakowało walki, nawet tej wręcz! W doliczonym czasie pierwszej połowy czerwoną kartkę za uderzenie w twarz Marcelo obejrzał Sergi Roberto i Barcelona musiała grać drugą odsłonę w dziesiątkę. Ostatecznie padł remis, co oznacza, że gospodarze zachowali szanse na wyśrubowanie historycznego rekordu i zostanie pierwszą niepokonaną drużyną w obecnym formacie La Liga.

Co prawda kwestia mistrzowskiego tytułu została rozstrzygnięta już 29 kwietnia, kiedy to Barcelona wygrała na wyjeździe z Deportivo La Coruna 4:2, jednak jak zawsze stawką El Clasico nadal były prestiż oraz honor. W dodatku, niepokonana w poprzednich 42 ligowych spotkaniach Barcelona walczyła o dalsze śrubowanie imponującego rekordu oraz o zostanie pierwszą drużyną w historii hiszpańskiej ekstraklasy bez porażki w trakcie jednego sezonu. Wcześniej podobnej sztuki dokonały ekipy Athletiku Bilbao (sezon 1929/30) i Realu Madryt (1931/32), jednak wówczas rozgrywano zaledwie po 18 spotkań. Ostatnim katem "Dumy Katalonii" w hiszpańskiej ekstraklasie była Malaga, która wygrała z nią 2:0... 8 kwietnia ubiegłego roku!

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia Barcelony, gdy w 10. minucie dokładne podanie Sergiego Roberto w efektownym stylu, wolejem, wykorzystał Luis Suarez i otworzył wynik meczu. Cztery minuty później swój cios wyprowadzili goście. Toni Kroos dośrodkował z lewej strony pola karnego "Blaugrany", piłkę głową zgrał Karim Benzema, a formalności dopełnił Ronaldo. Mecz rozpoczął się na nowo...

Końcówka pierwszej połowy była istnym popisem agresji w wykonaniu obu stron, a piłkarze jakby chcieli udowodnić, że nie darzą się zbytnią sympatią. Żółte kartki otrzymali kolejno Nacho, Raphael Varane, Luis Suarez, Sergio Ramos oraz Messi. Emocji w doliczonym czasie nie wytrzymał z kolei Roberto, który uderzył "z liścia" przebiegającego obok Marcelo, a sędzia Hernandez Hernandez nie miał wątpliwości i pokazał Hiszpanowi bezpośrednią czerwoną kartkę.

W drugiej odsłonie gospodarze musieli sobie więc radzić w dziesięciu, jednak również Real został pozbawiony swojego "najcięższego" działa - miejsce narzekającego na uraz Ronaldo zajął Marco Asensio. Wbrew przewidywaniom inicjatywa należała do Barcelony i to podopieczni Ernesto Valverde po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Kapitalnym strzałem popisał się Messi, który zwiódł dwóch obrońców i posłał piłkę tuż obok wewnętrznej części lewego słupka bramki Keylora Navasa. Szkoda tylko, że wcześniej sędzia nie zauważył faulu Suareza, bez którego nie byłoby gola.

W 58. minucie doszło do symbolicznej chwili. Boisko podczas najprawdopodobniej swojego ostatniego El Clasico opuścił weteran "Blaugrany" Andres Iniesta. Miejsce piłkarza, który przez 16 sezonów reprezentował barwy "Dumy Katalonii" zajął Paulinho.

Do wyrównania w 72. minucie pięknym strzałem spoza pola karnego doprowadził Bale. Chwilę później w polu karnym gospodarzy po kontakcie z Jordim Albą upadł Marcelo, jednak arbiter nie dopatrzył się faulu. Powtórki pokazały jednoznacznie, że przewinienie miało miejsce i "Królewscy" powinni byli otrzymać rzut karny. Wydaje się, że arbiter nie udźwignął ciężaru tego spotkania i w najważniejszych momentach zdarzało mu się podejmować złe decyzje.

Więcej goli już nie padło i 237. El Clasico zakończyło się remisem. Oznacza to, że "Barca" utrzymała szanse na osiągnięcie niesamowitego tytułu niepokonanej drużyny w trakcie całego sezonu La Liga.

FC Barcelona - Real Madryt 2:2 (1:1)

Bramki:
Suarez 10', Messi 52' - Ronaldo 14', Bale 72'.

Żółte karki:
Suarez, Messi, Rakitić - Nacho, Varane, Ramos, Bale, Marcelo.

Czerwona kartka:
Roberto.

Barcelona:
ter Stegen - Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Coutinho (46' Semedo), Busquets, Rakitić, Iniesta (58' Iniesta) - Messi, Suarez (90+2 Paco Alcacer).

Real:
Navas - Nacho (68' Vazquez), Varane, Ramos, Marcelo - Modrić, Casemiro, Kroos (84' Kovacić) - Bale, Benzema, Ronaldo (46' Asensio).

Relacja zakończona

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo z 237. El Clasico! Redakcja portalu Polsatsport.pl życzy Państwu dobrej nocy i zaprasza do śledzenia kolejnych relacji!

Barcelona przedłuża swoje szanse na wywalczenie niesamowitego tytułu niepokonanej drużyny w całym sezonie La Liga!

Koniec! Więcej goli już nie padnie!

Cztery minuty doliczone. Czekamy!

Po raz kolejny w tym meczu mamy złą krew - tym razem między Paulinho a Lucasem Vazquezem.

Kapitalne dwie szanse Messiego - pierwsza minęła bramkę Navasa, drugą wybronił golkiper.

Żółtą kartkę za faul obejrzał Bale, a za kłótnię Marcelo. Sędzia ma problemy z kontrolowaniem temperatury meczu.

Mamy sporą kontrowersję. Przed chwilą Marcelo upadł w polu karnym po kontakcie z Jordim Albą, jednak arbiter nie dopatrzył się błędu. To powinien być karny!

CÓŻ ZA PETARDĘ ODPALIŁ PRZED CHWILĄ GARETH BALE!!! CÓŻ ZA SPEKTAKULARNY GOL WALIJCZYKA! MAMY REMIS!

Kapitalny strzał Messiego świetnie broni Navas! Było blisko podwyższenia rezultatu.

Mecz cały czas toczy się w wielkim napięciu. Przed chwilą miejsce Nacho zajął Lucas Vazquez.

Messi faulowany tuż przed polem karnym Realu. Będzie okazja do postraszenia rywali z rzutu wolnego!

Paulinho znokautował od razu po wejściu Keylora Navasa. Bramkarz będzie mógł jednak kontynuować grę.

Ależ rozkręcił nam się w drugiej połowie ten mecz! Co ciekawe w natarciu osłabiona Barcelona!

Za chwilę na boisku pojawi się Paulinho. Zajmie miejsce Iniesty... Magiczna chwila!

Ależ myli się w tym momencie w defensywnie Real Madryt! Piłka znowu znalazła się w bramce "Królewskich", jednak wcześniej był spalony. Bez konsekwencji dla podopiecznych Zidane'a.

Wczesniej jednak Suarez faulował Varane'a. Sędzia Hernandez Hernandez faulu jednak nie zauważył.

GOOOL! Barcelona może grać w dziesiątkę, jednak nadal ma Leo Messiego! Argentyńczyk strzelił na 2:1!

Świetna akcja w wykonaniu Asensio, jednak strzelił w sam środek bramki. Bez problemu ter Stegen.

Dużo agresji mamy dzisiaj w grze.

Zmiana również w szeregach "Barcy". Za Coutinho wszedł Nelson Semedo.

Wracamy do Barcelony! Za moment druga odsłona El Clasico! Dość nieoczekiwana zmiana w szeregach Realu! Za Cristiano Ronaldo wchodzi Marco Asensio. Barcelona w "dziesiątkę".

Przerwa! Na Camp Nou wrócimy za około 15 minut!

Hiszpan nie wytrzymał temperatury tego spotkania! W pełni zasłużona czerwona kartka. Barcelona może mieć w drugiej połowie poważny problem!

MAMY CZERWONĄ KARTKĘ!!!! Wyjątkowo głupio zachował się Sergi Roberto, który uderzył "z liścia" przebiegającego Marcelo! Barcelona będzie musiała grać w "dziesiątkę"!

Teraz nieelegancko zachował się Bale, który skrobnął jeszcze po łydce upadającego Umtitiego.

Urugwajczyka pomścił teraz Messi! Za swoje bezpardonowe wejście w Ramosa obejrzał od arbitra żółtą kartkę. Trybuny Camp Nou z całych sił krzyczą jednak "Messi, Messi"!

Znów sport zastąpiły przepychanki! Po żółtej kartce otrzymali Suarez i Ramos.

Benzema próbował zakręcić piłkę w kierunku dalszego słupka, ale wybił ją poza boisko. Od bramki ter Stegen.

Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez "Barcę", jednak na spalonym był Samuel Umtiti, który i tak strzelił obok bramki.

Ostry faul Garetha Bale'a na Inieście, jednak bez konsekwencji. Sędzia tylko upomniał zawodnika gości.

Spięcie między Jordim Albą a Luką Modriciem. Powtórki pokazały, że Hiszpan złapał za szyję Chorwata i należała mu się żółta kartka.

Żółtą kartką za faul taktyczny na Suarezie został ukarany Raphael Varane.

Wygląda na to, że Real zaczyna przejmować inicjatywę!

Kolejna kapitalna szansa dla gości! Strzał Ronaldo o centymetry minął dalszy słupek bramki niemieckiego bramkarza!

Cóż za szansa dla Realu! Ter Stegen górą w pojedynku 1 na 1 z Cristiano Ronaldo!

Kroos uderzył spoza pola karnego, jednak niecelnie...

Garard Pique zdołał przerwać groźną akcję wyprowadzaną przez Benzemę.

Obie drużyny wyprowadziły już po jednym ciosie. Co będzie dalej?

MAMY WYRÓWNANIE! Piłkę po wrzutce Toniego Kroosa zgrał głową Karim Benzema, a formalności dopełnił Ronaldo! 1:1!

Przed chwilą w polu karnym Realu padł Sergi Roberto, ale sędzia Hernandez Hernandez był nie wzruszony. Nie ma "jedenastki"!

Cóż za akcja gospodarzy! Idealne dośrodkowanie Sergiego Roberto wykorzystał Luis Suarez! Swoje zrobił też Lionel Messi, który odciągnął jednego z obrońców "Królewskich"

GOOOOOOOOOL!!!!!

Przed chwilą w sytuacji sam na sam z Marc-Andre ter Stegenem znalazł się Cristiano Ronaldo, ale sędzia Alejandro José Hernández Hernández dopatrzył się spalonego. Powtórki nie rozwiały jednak wątpliwości - jeżeli spalony był, to minimalny.

Pierwsza doskonała szansa dla gospodarzy! Mało brakowało, by dobre prostopadłe podanie wykorzystał Luis Suarez!

Pierwszy gwizdek i zaczynamy!

Obie jedenastki wybiegły już na plac gry! Kibice "Blaugrany" prezentują efektowną oprawę!

Dzisiejsze El Clasico będzie prawdopodobnie ostatnim w karierze Andresa Iniesty, który po 16 sezonach w barwach "Dumy Katalonii" odejdzie z klubu.

Camp Nou jest już zapełnione sympatykami obu drużyn!

Na początku zaprezentujemy składy, w jakich wybiegną na murawę obie ekipy!

Witamy w relacji na żywo z 237. El Clasico! Do początku meczu pozostało 20 minut.