Niektórzy mawiają, że piłkę nożną wymyślili Chińczycy. Są ludzie, którzy twierdzą, że ojczyzną futbolu jest Anglia, bo tam spisywano rządzące nim przepisy. A są i tacy, którzy zarzekają się, że kolebką piłki nożnej jest Brazylia. Bo tam rodzili się wirtuozi i czarodzieje. Ale dziś, czy to w Chinach, czy w Anglii, czy w Brazylii, każdy musi przyznać – królowie futbolu za siedzibę wybrali Madryt.

 

 

Nikt inny nie miał większego wpływu na historię, legendę i sławę piłki nożnej. Możecie nie znać setek klubów, Real znać musicie. Bo Real jest królem!

Ze wstępu

 

 

MARCIN KALITA – dziennikarz sportowy od blisko 30 lat. Z zamiłowania przede wszystkim fotoreporter od... zawsze. W wolnych chwilach ekspert telewizyjny: dla nSportu komentował Ligę Mistrzów, dla Canal Plus ligę francuską, dla Polsatu Sport ligę czeską. Najwięcej satysfakcji dał mu długi, długi czas spędzony w "Przeglądzie Sportowym" w bardzo różnych rolach: od korespondenta po redaktora naczelnego. Współautor albumu „Biało-czerwone mundiale” i wielu publikacji wydawanych pod znakiem "Przeglądu Sportowego".