To właśnie nieskuteczność zdaniem trenera "Kolejorza" jest przyczyną gorszych wyników. - W meczach z Koroną Kielce, Górnikiem Zabrze i Wisłą Płock oddaliśmy 53 strzały na bramkę. Ale w tych trzech spotkaniach zdobyliśmy tylko jeden punkt. To zdecydowanie za mało. Mieliśmy swoje szanse, brakowało determinacji i koncentracji. Prawda też jest taka, że bramkarze naszych rywali Tomasz Loska, Zlatan Alomerovic czy Thomas Daehne zostawali piłkarzami meczu - powiedział na konferencji chorwacki szkoleniowiec. Z drugiej strony mówimy o braku skuteczności, a tymczasem jesteśmy drugą drużyną w lidze pod względem liczby strzelonych bramek. Ale mimo to, zgadzam się - jesteśmy nieskuteczni - dodał.

Bjelica pytany, dlaczego zespoły z czołówki na finiszu rozgrywek tracą tak dużo punktów, przyznał, że może zbyt duża presja towarzyszy tym zespołom. - Mamy dużo dziwnych wyników, ale nie jest łatwo, bo panuje duża presja. Podobna sytuacja była przed rokiem, też do końca trwała walka o mistrzostwo. My jesteśmy przygotowani mentalnie i fizycznie na zwycięstwo w trzech ostatnich meczach. Teraz jednak koncentrujemy się na najbliższym pojedynku - zaznaczył trener "Kolejorza".

Poznaniacy przystąpią do meczu z Jagiellonią w niemal najsilniejszym składzie. Zabraknie tylko pauzującego za żółte kartki Radosława Majewskiego. Do zdrowia po dość poważnych kontuzjach wrócili zawodnicy, którzy wydawało się, że nie zdążą wykurować się jeszcze w tym sezonie. Dwa spotkania zaliczył już Maciej Makuszewski, z kolei Mihai Radut i Emir Koljic też są już prawie gotowi do gry.

 

W fazie zasadniczej w meczach Jagiellonii z Lechem w Białymstoku padł remis, zaś w Poznaniu dwa miesiące temu białostoczanie doznali dotkliwej porażki 1:5. - Nie będziemy wracać do tamtego spotkania. Ta analiza już była. Wiemy, jakie błędy wtedy popełniliśmy i jak się wówczas ten mecz ułożył. Trzeba powiedzieć jasno – wynik pokazuje, że Lech nas zdominował, ale przede wszystkim wykorzystywał prawie każdą sytuację - dodał Mamrot, zwracając uwagę na stałe fragmenty gry poznaniaków.

Relacja na żywo z meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok na Polsatsport.pl od godziny 20:30.