Bezbarwne widowisko w Londynie. Manchester United wicemistrzem Anglii

Manchester United zremisował na wyjeździe z West Hamem United 0:0 i zapewnił sobie wicemistrzostwo Anglii. Spotkanie nie zachwyciło tempem ani poziomem.

Manchesterowi wystarczał punkt, żeby zapewnić sobie tytuł wicemistrza Anglii. Wydawało się, że w meczu z nie grającym już o nic West Hamem nie będzie to trudne. Jose Mourinho postawił na formację z pięcioma obrońcami, zespół z Londynu wyszedł tradycyjnie ustawieniem 1-3-5-2.

Pierwszy mecz obu ekip miał miejsce w sierpniu, na inaugurację sezonu. "Czerwone Diabły" wygrały 4:0, dwa gole strzelił Romelu Lukaku, którego kontuzja wyeliminowała z czwartkowego występu.

Po pierwszej połowie można było czuć lekki niedosyt. Wielu dogodnych okazji nie oglądaliśmy, ale mecz nie należał też do tych najnudniejszych.

W drugiej połowie oglądaliśmy nieco gorsze widowisko. Mało sytuacji, dużo gry w środku pola. W końcówce doszło do małej przepychanki,  w której udział wzięli Mark Noble oraz Paul Pogba. Zakończyło się tylko na żółtych kartonikach. Manchester United zremisował z West Hamem United i po raz szesnasty został wicemistrzem Anglii

West Ham - Manchester United 0:0

West Ham: Adrian - Rice, Ogbonna, Cresswell - Zabaleta, Kouyate, Noble, Masuaku (Carroll 66') - Mario, Lanzini - Arnautovic

Manchester: De Gea - Valencia (Bailly 90+2') Lindelof, Smalling, Jones, Shaw - McTominay, Herrera, Pogba - Lingard (Rashford 74'), Sanchez (Young 90+2')

Żółte kartki: Noble - Pogba