Wilczek zapewnił Broendby Puchar Danii! Świetny występ i dwa gole Polaka

Broendby IF pokonało w finale Pucharu Danii Silkeborg 3:1 i po raz siódmy sięgnęło po to trofeum. Dwa decydujące gole strzelił Kamil Wilczek.

Po pokonaniu FC Kopenhagi w 1/8 finału Broendby było głównym kandydatem do zdobycia pucharu. Wilczek w tych rozgrywkach miał na swoim koncie cztery bramki, dwie strzelone w półfinałowym starciu z Midtjylland. W ostatnim czasie polski napastnik znajdował się w świetnej formie, w dziewięciu meczach aż dziesięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Faworytem finałowego starcia była drużyna Broendby, która z Silkeborgiem ostatni raz przegrała w 2010 roku. Od pięciu lat w każdym spotkaniu obu ekip górą był zespół spod Kopenhagi.

To jednak Silkeborg pierwszy objął prowadzenie. Odpowiedź Broendby była błyskawiczna, w 35. minucie mieliśmy remis. Chwilę przed przerwą na listę strzelców wpisał się Wilczek, a jego ekipa mogła schodzić do szatni z uśmiechami na twarzach. Przez praktycznie całą drugą połowę bramek nie oglądaliśmy, aż na minuty przed ostatnim gwizdkiem Polak po raz kolejny pokonał bramkarza rywali i ustalił wynik spotkania.

W drugiej połowie na boisku pojawił się były obrońca Lecha Poznań, Paulus Arajuuri. Broendby wygrało 3:1 i po raz siódmy zgarnęło Puchar Danii.

Broendby - Silkeborg 3:1 (2:1)

Bramki: Rocker 35, Wilczek 41, 90 - Skhirtladze 33

Broendby: Ronnow - Larsson, Hermannsson, Rocker, Jung - Norgaard, Halimi (Christensen 61'), Tibbling (Fisker 80') - Mukhtar - Wilczek, Pukki (Arajuuri 87')

Silkeborg: Jensen - Gammelby, Salquist, Jakobsen, Dahl (Skytte 68') - Rodic, Sloth, Moro (Sorensen 61'), Vendelbo - Mattson - Skhirtladze (Nilsson 79')

Żółte kartki: Fisker - Vendelbo