Dzięki punktowi zdobytemu w meczu z Morlinami zajmujący czwarte miejsce zespół z Rzeszowa uzyskał dziewięć punktów przewagi nad kolejną w tabeli Palmiarnią, która przegrała na wyjeździe ze Spójnią Warszawa 1:3. Tym samym, na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego Politechnika zapewniła sobie udział w play off.

Wcześniej uczestnictwo w walce o medale miały już zagwarantowane trzy drużyny: Kolping Frac Jarosław, Dekorglass Działdowo i broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

W piątkowym meczu zespołów z dołu tabeli Warta Kostrzyn nad Odrą pokonała w pięciu setach Dojlidy Wschodzący Białystok. Mimo tego kostrzynianie pozostali na ostatniej pozycji i stracili matematyczną szansę na osiągnięcie na koniec rozgrywek bezpiecznej, dziesiątej lokaty.

Wyniki meczów 20. kolejki:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:0
Pavel Sirucek - Sathiyan Gnanasekaran 3:0
Chuanxi Han - Wiaczesław Burow 3:1x
Daniel Górak - Mateusz Ufnal 3:0

Warta Kostrzyn nad Odrą - Dojlidy Wschodzący Białystok 3:2
Daniel Bąk - Paweł Płatonow 3:1
Bogusław Koszyk - Wang Zeng Yi 0:3
Jakub Perek - Przemysław Walaszek 3:2
Daniel Bąk - Wang Zeng Yi 0:2
Bogusław Koszyk - Paweł Płatonow 2:1

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - Morliny Ostróda 2:3
Gustavo Tsuboi - Wang Zhen 3:1
Wasilij Łakiejew - Dmitrij Prokopcow 3:2
Mateusz Gołębiowski - Bartosz Such 1:3
Gustavo Tsuboi - Dmitrij Prokopcow 1:2
Wasilij Łakiejew - Wang Zhen 0:2

3S Polonia Bytom - Kolping Frac Jarosław 0:3
Tomas Konecny - Paul Drinhall 2:3
Robert Floras - Tomislav Pucar 1:3
Paweł Chmiel - Patryk Zatówka 0:3

Spójnia Warszawa - Palmiarnia Zielona Góra 3:1
Patryk Chojnowski - Miroslav Horejsi 3:1
Krzysztof Stępień - Kamil Nalepa 0:3
Piotr Chodorski - Łukasz Wachowiak 3:0
Patryk Chojnowski - Kamil Nalepa 2:0

Tabela:

1. Kolping Frac Jarosław 20  54:25 46 pkt
2. Dekorglass Działdowo 20  50:24 44
3. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 20 49:31 40
4. Fibrain AZS Politechnika Rzeszów 20 47:36 37
5. Palmiarnia Zielona Góra 20 36:39 28
6. Spójnia Warszawa 20 38:43 28
7. Morliny Ostróda 20 41:45 27
8. Unia-AZS AWFiS Gdańsk 20 38:43 26
9. 3S Polonia Bytom 20 36:46 26
10. Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 20 34:49 23
11. Dojlidy Wschodzący Białystok 20 34:50 19
12. Warta Kostrzyn nad Odrą 20 27:53 16